ye-logo.v1.2

Передноворічне диво: на Хмельниччині розцвіли фіалки та вишні (ФОТО)

Суспільство 6343
На Дунаєвеччині зацвіли фіалки
На Дунаєвеччині зацвіли фіалки. Фото: з фейсбуку Анни Васильєвої

18 грудня синоптики зафіксували рекордні 13,9 градуса тепла.

У розпал грудня на Хмельниччині квітують дерева та весняні квіти. Мешканці області діляться в соцмережах світлинами фіалок, маргариток, вербових котиків, що розпустилися. Словом, у природі - цілком весняні процеси, адже грудень цього річ минає практично без мінусових температур. Більше того, синоптики зафіксували рекордні для цього місяця +13,9 градусів 18 грудня.

«У грудні погоду Хмельниччини формували переважно атлантичні повітряні маси. При цьому добові температурні показники, за виключенням першого тижня, перевищували кліматичну норму на 3-5 градусів. А 16-18 грудня тепле повітря, що надходило до нас із Середземного моря, зумовило перевищення кліматичної норми на 9-11 градусів. Згідно з багаторічними даними, максимальна температура повітря у грудні склала +12,8 градуса у 1961 та 2015 роках. А мінімальна – 26,4 градуса морозу – у 1946 та 1969 роках. Тож, фактично, цього річ в грудні, а саме 18-го, ми зафіксували максимальну температуру,, і вона склала +13,9 градуса, що перевищує максимальну температуру на 1,1 градуса. Тож маємо такий своєрідний рекорд», - розповідає Люся Ковалишина, завідувач сектору метеопрогнозів Хмельницького обласного центру гідрометеорології.

Відчуваючи весняну погоду, рослини починають квітувати, а дерева розпускають листя.

На деревах розпускаються бруньки. Фото з фейсбуку Оксани Гой Бойко.

Людмила Казімірова, керуюча Хмельницьким ботанічним садом, доцент кафедри екології Хмельницького Національного університету, каже, що наразі у ботанічному саду розпустив листя бузок.

«Така аномалія однозначно зашкодить рослинам. Адже ці квіткові та листкові бруньки навесні уже не розпустяться. Нових рослина уже не встигне закласти. Це не призведе до загибелі рослини, але вплине на рясність квітування наступного року. Зазвичай, так реагують на стрес хворі рослини», - зазначає вона.

Нагадаємо, у листопаді на майдані Незалежності у Хмельницькому квітував мигдаль, який є однією з улюблених весняних фотозон хмельничан.

У грудні цвіте алича. З фейсбуку Оксани Гой Бойко.

Грудневі фіалки. Фото: з фейсбуку Людмили Грабик.

Зацвіла вишня. Фото: з фейсбуку Мирини Ганджули.

Зацвіла навіть собача кропива. Фото з фейсбуку Ульяни Загоруйко.

Фіалки також прокинулися від теплої погоди. Фото: з фейсбуку Сергія Шпаковського.

Фіалки в Маліївцях, 8 грудня. Фото: з фейсбуку Ємілії Пузанової-Бурчак.

На Шепетівщині зацвіла примула. Фото: з фейсбуку Ніни Білоус.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую