ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Осіння аномалія: у Хмельницькому на майдані Незалежності зацвів мигдаль

Суспільство 2917
За вікном листопад, а на майдані цвіте мигдаль
За вікном листопад, а на майдані цвіте мигдаль. Фото: Андрія Ящищена

Квіти з'явилися у другій декаді листопада.

Квітучий мигдаль на майдані Незалежності у Хмельницькому став однією з улюблених весняних фотозон. Але цього разу деревця вирішили здивувати хмельничан, зацвівши наприкінці листопада. Звісно, не так пишно, як навесні, але рожеві квіти пізньої осені неабияк дивують.

Однак, таке явище як повторне цвітіння дерев - вже далеко не рідкість. Торік, наприклад, у Хмельницькому повторно цвіли каштани, форзиції і навіть магнолії. Утім, на думку науковців, подібна аномалія має приховану загрозу.

«Повторне несвоєчасне квітування деревних рослин не є дивиною у природі. Воно є не таким рясним, менш яскравим і малотривалим. Це ненормальне явище для рослини, оскільки відсутня його біологічна доцільність - насіння утворених плодів не достигає. Причина одна - стрес, який настає в результаті багатьох чинників: засухи, або навпаки, надмірних дощів, надлишку солей у грунті, забруднення повітря. Цього року у травні були затяжні дощі, що також має свої наслідки», - розповіла сайту «Є» керуюча Хмельницьким ботанічним садом, доцент кафедри екології у ХНУ Людмила Казімірова.

Мигдаль часто плутають з сакурою. Фото: Андрія Ящишена.

Нагадаємо, часто хмельничани мигдаль, що висаджений на майдані Незалежності у Хмельницькому, називають сакурами. Раніше Людмила Казімірова розповіла, що сакура та мигдаль трилистий (або по-іншому, слива трилиста луізіанія) належать до однієї родини – розоцвітих, але це різні види.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую