ye-logo.v1.2

В Ізяславі зафіксували сказ

Суспільство 3358
В Ізяславі зафіксували сказ тварини
В Ізяславі зафіксували сказ тварини. Фото: ілюстративне з kiev.vgorode.ua

У місті подекуди ввели обмежувальні заходи.

Наприкінці минулого тижня в Ізяславі зареєстровано випадок сказу собаки. Про це повідомляють в Ізяславській райдержадміністрації.

«Тварина належала жительці міста, що мешкає на вулиці Матросова. За словами власниці, протягом декількох днів до цього випадку у тварини погіршився апетит, відмічалось пригнічення загального стану. Крім того, при спробі взяти собаку на руки, тварина вкусила жінку. Ввечері, цього ж дня, тварина загинула», - йдеться у повідомленні.

В Ізяславській РДА додають, що ветеринари відібрали зразки необхідних біологічних матеріалів у тварини та направили до Хмельницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби. Під час дослідження становлено захворювання собаки на сказ.

Через це затверджено комплекс заходів з ліквідації захворювання, а територію, обмежену вулицями Шевченка, Некрасова, Козацькою та провулком Шевченка оголошено неблагополучною через виявлений сказ. Введено карантинні обмеження. Територію населеного пункту міста Ізяслав та мисливські угіддя Ізяславської міської ради визначили загрозливою зоною. Наразі проводяться заходи з ліквідації вогнища хвороби. Власникам хворої тварини, які мали з нею контакт, надається допомога в Ізяславській центральній районній лікарні.

Довідково: Сказ — заразна хвороба людей і тварин, передається головним чином, при покусав хворими на сказ тваринами. Ця хвороба не виліковується! Збудник сказу – нейротропний вірус, який може вражати всіх теплокровних тварин. Найбільш небезпечними переносниками є лисиці, вовки, єноти, шакали, борсуки, кажани, коти, собаки та сільськогосподарські тварини. Можуть хворіти на сказ і люди.

Нагадаємо, наприкінці січня сказ зафіксували поблизу Хмельницького. Тоді хворобу також виявили у собаки.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую