ye-logo.v1.2

Законодавчі зміни через COVID-19: штрафи, позбавлення волі, відпустки і «канікули» для ФОПів

Суспільство 7817
Закон передбачає як відповідальність так і заохочення
Закон передбачає як відповідальність так і заохочення. Фото: колаж автора

Сьогодні, 17 березня парламент прийняв зміни до окремих законів

Проєкт закону №3219 спрямований на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) прийняли без розгляду. Деталі пояснили вже після прийняття. У документі, окрім іншого, йдеться про зміни до Закону про адмінправопорушення та додаткову відповідальність як самих громадян так і роботодавців.

Закон передбачає штрафи й навіть позбавлення волі в разі порушення правил карантину. Також у документі йдеться про роботу з дому і відпустки, декларування доходів, держзакупівлі, ввезення медичних виробів і медичного обладнання.

Відповідальність за порушення правил карантину:

Для громадян – штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів, тобто від 17 000 до 34 000 гривень;

Для посадових осіб – штраф у розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 34 000 до 170 000 гривень;

За дії/порушення правил, які спричинили поширення захворювань – штраф від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 000 до 51 000 гривень, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

За дії/порушення правил, які спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки – позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років.

Щодо роботи і відпусток, то закон передбачає, що термін перебування у відпустці у зв’язку з карантинними заходами без збереження заробітної не включається у загальний строк відпустки визначений законодавством раніше.

Більше того, на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), роботодавець може доручити працівникові, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, виконувати роботу вдома. А власники підприємств і організацій можуть змінювати режим роботи, попередивши населення про це.

Навіть подання декларацій «відтермінували» до 1 червня (термін був до 1 квітня – авт.), а ті, хто не встигне подати і до 1 червня, у зв’язку із встановленням на території їх проживання карантинно-обмежувальних заходів, звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання такої декларації.

Доплати медикам: у прийнятому Законі вказано також, що Кабінер Міністрів має встановити додаткові доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID-19), у розмірі до 200 відсотків заробітної плати на весь період карантину визначеного у рішенні Кабінету МіністрівУкраїни, тобто до 3 квітня. 

Із текстом закону можна ознайомитися за посиланням.

"Канікули" для ФОПів: законопроектом №3220  парламентарі передбачили ряд першочергових кроків, щоб підтримати підприємців у форс-мажорних обставинах.

Отож, з 1 березня по 30 квітня:

- звільняються від ЄСВ всі ФОПи та ті, хто займається незалежною професійсною діяльністю;
- тимчасово скасовуються штрафи та пеня за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, а також несвоєчасне подання звітності по ЄСВ;
- скасовується податок на комерційну нерухомість та землю.

Також, протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.

До теми: У Хмельницькому закриють ринки, торгові центри і кафе

 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую