ye-logo.v1.2

Хмельничанин розповів, як Німеччина переживає коронавірус

Суспільство 2561
«Більшість німців лише поступово усвідомлює серйозність загрози коронавірусу», — Віталій Білокриницький
«Більшість німців лише поступово усвідомлює серйозність загрози коронавірусу», — Віталій Білокриницький. Фото: надане Віталієм Білокриницьким

Про карантинні заходи, медицину, реакцію людей та скуповування туалетного паперу.

Кореспонденти сайту «Є» продовжують спілкуватися з хмельничанами, які живуть за кордоном, щоб дізнатися як інші країни переживають пандемію коронавірусу COVID-19. Цього разу про досвід Німеччини розповів Віталій Білокриницький, який нині живе та працює в Берліні.

— Нещодавно канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що «коронавірус — це найбільший виклик для країни після Другої світової війни». Наскільки серйозно сприймають німці загрозу COVID-19?

— Промова Ангели Меркель зумовлена тим, що більшість німців лише поступово усвідомлює серйозність загрози коронавірусу. Точніше люди її усвідомлюють, але все ще морально не хочуть у це вірити. Якщо перефразувати одного з колумністів газети «WELT», цей вірус став громом серед ясного неба для заможного суспільства, якого раптом змушують обмежити себе в таких звиклих речах як випити пива з друзями після роботи або піти кудись на вихідних зі сім’єю.

— Наскільки я розумію, Німеччина теж запровадила карантинні заходи? Розкажи детальніше про них та як реагують люди.

— На жаль, я не можу говорити про Німеччину в цілому. Завдяки федеративному устроєві країни кожна з 16 земель почала впроваджувати власні заходи. Влада деяких земель не завжди прислухалися до порад федерального міністра охорони здоров’я, який має право лише давати рекомендації.

Наприклад, коли Баварія вирішила закрити школи та дитсадки, Берлін наполегливо сподівався дозволити провести футбольне дербі між клубами «Герта» й «Уніон». До того ж, з глядачами на трибунах! Матч не відбувся лише через те, що федерація футболу Німеччини ухвалила рішення перенести весь тур Бундесліги на невизначений термін.

У Берліні людей на вулицях стало менше, ніж зазвичай. Фото: надане Віталієм Білокриницьким

У Берліні людей на вулицях стало менше, ніж зазвичай. Фото: надане Віталієм Білокриницьким

Щось подібне на загальнонаціональний компроміс було досягнуто лише 22 березня. Федеральний уряд і землі зійшлися на забороні скупчення понад двох людей у громадських місцях. Проте нині відомо, що Баварія планує йти власним шляхом і зробити виняток з правила, якщо мова йде про членів однієї сім’ї.

Як на ці нововведення відреагує населення, побачимо найближчим часом, але дотримуватись їх точно будуть — за невиконання передбачені грошові штрафи у кілька тисяч євро.

— А як працюють магазини?

— З середи почали закриватися непродуктові магазини: гіпермаркети, магазини електроніки, будматеріалів тощо. А ось супермаркети, які торгують харчами, аптеки та газетні кіоски працюють у звичному режимі. В супермаркетах запровадили додаткові заходи безпеки. Наприклад, провели обмежувані лінії в чергах на касах. Також майже всі касири працюють у рукавичках, а самі каси — захищені склом або плівкою.

У супермаркетах провели обмежувані лінії на касах, щоб покупці тримали між собою дистанцію. Фото: надане Віталієм Білокриницьким

У супермаркетах провели обмежувані лінії на касах, щоб покупці тримали між собою дистанцію. Фото: надане Віталієм Білокриницьким

— Німці масово скуповують харчі або медикаменти?

— Вже наприкінці лютого в аптеках я не міг знайти антисептиків. Наразі люди масово скуповують туалетний папір. Але подібне відбувається у всьому світі й це не є якоюсь національною ознакою. Хоча в німецькій мові є чудове слово «Hamsterkauf», яке дослівно можна перекласти як «хом’якові закупки». Воно влучно зображує нинішню ситуацію.

— У Берліні на вулицях багато людей?

— На вулицях, особливо в центрі, людей стало набагато менше. Проте їх все одно забагато з огляду на загрозу коронавірусу. На мою думку, саме цей факт вплинув на необхідність запровадження жорсткіших заходів по всій країні.
Берлін — це дуже свободолюбне й навіть бунтівне місто, за що я його дуже люблю. Нічні клуби, бари, дискотеки не лише родзинка міста, а й один з найважливіших факторів його економічного росту. Але, коли приходить криза, мусить перемагати здоровий глузд. На жаль, саме його тут нині не вистачає.

Клуби намагаються обходити заборону. Так, у першу ніч карантину правоохоронці зафіксували майже 100 адміністративних правопорушень. Натомість школярі вдома або в парках влаштовують так звані «корона-вечірки». Сподіваюсь, що нові заходи допоможуть запобігти подібним вчинкам.

Потсдамська площа, центральна площа у берлінському районі Тіргартен, нині спорожніла. Фото: надане Віталієм Білокриницьким

Потсдамська площа, центральна площа у берлінському районі Тіргартен, нині спорожніла. Фото: надане Віталієм Білокриницьким

— Як працюють медичні служби з виявленням коронавірусу? Чи дають якість особливі рекомендації як уникнути інфікування?

— Німецька система охорони здоров’я вважається однією з найкращих у світі й поки що вона справляється з COVID-19. З позитивного можна зазначити численні гарячі лінії, на які може зателефонувати кожен, хто відчуває якісь симптоми. З іншого боку — ніхто не може з впевненістю сказати як складеться ситуація під час «італійського сценарію». Наразі всі просто сподіваються на краще і що медичні служби витримають цей виклик.

Щодо рекомендацій, то нічого нового: мити руки з милом і уникати тісних контактів з людьми. Однак хочеться відзначити директора Інституту вірусології клініки Шаріте Крістіана Дростена, який веде власний подкаст про коронавірус. До його порад прислухаються громадськість і політики. Для Німеччини це один з рідкісних випадків, коли людина з наукового середовища користується таким широким впливом. Мені це просто по-людськи приємно.

Нині у громадський транспорт Берліна не можна загодити у двері біля водія, а також скасовано контроль за квитками. Фото: надане Віталієм Білокриницьким

Нині у громадський транспорт Берліна не можна заходити у двері біля водія, а також скасовано контроль за квитками. Фото: надане Віталієм Білокриницьким

— Чи розповсюджуються у медіапросторі та соцмережах якість фейки про коронавірус?

— Стараюсь відгороджувати себе від такого контенту, не хочу брати дурне в голову. Але один з фейків до моєї уваги таки проник. Фактично у ньому йдеться, що коронавірус — лише привід для тотального контролю держави над громадянами. Як на мене, це просто нездорова реакція на цілком необхідні карантинні обмеження.

Читайте також: Український волейболіст про ситуацію в Італії: «Люди об’єднались і дотримуються всіх правил»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую