ye-logo.v1.2

Чутлива тема: що не так із окремими місцями для поховання і які тонкощі варто знати на майбутнє

Суспільство 2812
Поховати померлого від коронавірусу можна буде на будь якому кладовищі
Поховати померлого від коронавірусу можна буде на будь якому кладовищі. Фото: media.slovoidilo.ua

Сподіваємося, вам ця інформація не знадобиться, але краще знати.

Днями стало відомо, що визначений механізм поховання померлих від COVID-19. А в оперативному штабі Хмельницької міської ради повідомили, що на кладовищі виділено окремий сектор на 500 місць та придбані 100 герметичних мішків для поховання.

Як пояснив сайту «Є» керівник СКП «Хмельницька міська ритуальна служба» Сергій Бортник, поховання можна проводити на будь якому кладовищі та у будь якому вільному місці.

«Тіло хворого на COVID-19 після смерті небезпеки не несе, тому поховати його можна на будь якому кладовищі, де забажають родичі. Щодо виділених спеціально місць під поховання таких хворих, то ми сподіваємося на краще, але не знаємо, як буде розвиватися ситуація. Тому підготували ділянку, яка і так була визначена під кладовище, яке постійно зростає. Не визначаємо аж окремо місць, чи ще чогось», – пояснює Сергій Сергійович.

За його словами, якщо у когось виникне необхідність поховати свого родича і в нього вже є зарезервована ділянка, чи бажання поховати близьку людину поряд із кимось, з уже померлих родичів, то жодних заборон не буде.

Натомість заборони будуть у процедурі.

«Якщо раніше рідні могли забрати тіло свого померлого родича і зробити процес прощанна вдома, чи в інших, важливих для них місцях, то із тілами хворих на коронавірусну інфекцію такого робити не можна буде», – зазначає Сергій Бортник.

До теми: Заборонено виходити без маски та документів: уряд прийняв нові карантинні заходи

Процедура у такому випадку буде наступною: тіло хворого на COVID-19 з інфекційної лікарні передають у морг, а звідти – на кладовище. Жодних прощань вдома, чи у приміщенні ритуальної служби.

«Близькі чи родичі, які займатимуться похованням, зобов’язані поінформувати нас про тих людей, які будуть під час поховання тіла – прізвище, ім’я та по-батькові, адреси проживання і контактні телефони. Присутніх має бути не більше 10 включно зі священиком, якщо такий буде», – каже Сергій Бортник.

За його словами, тіло покладуть відповідно до усіх санітарних вимог, у домовину, закриють і відкривати її не можна буде. Що ж до супутніх речей, як наприклад спеціальних мішків, то на підприємстві вони є завжди, адже, як пояснює керівник, вони «працюють з різними тілами».

«Ми забираємо тіла і з дорожньо-транспортних пригоди у мішках, і з будинків людей. Тому такі речі у нас є завжди, купувати спеціально їх не потрібно. У випадку з похованням тіл із коронавірусною інфекцією, зрости може вартість поховання, але теж не суттєво – на декілька сотень гривень – адже ми маємо забезпечити працівників засобами індивідуального захисту», – пояснює Сергій Бортник і додає, що покладають надію на те, що ці правила і обмеження не знадоблять нікому.  

До теми: Остаточні діагнози на COVID-19 тепер встановлюватимуть у Хмельницькому

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую