ye-logo.v1.2

Кабмін прийняв чергові зміни до карантинних заходів

Суспільство 3928
Дорогу додому після двотижневої обсервації люди повинні сплатити з власної кишені
Дорогу додому після двотижневої обсервації люди повинні сплатити з власної кишені. Фото: ілюстративне pixabay.com

Урядовці уточнили окремі «білі плями» раніше прийнятої постанови.

Сьогодні, 9 квітня, на сайті Кабміну опублікували напередодні прийняті урядовцями зміни до постанови про запобігання поширенню COVID-19. Зокрема, представники центральної влади уточнили, які саме громадяни віком від 60 років не підпадають під вимогу самоізоляції. Крім того, урядовці затвердили порядок проведення обов’язкової обсервації.

Раніше урядовці розширили перелік осіб, які повинні самоізолюватися. До них додали громадян, які досягли 60-річного віку. Втім, під таке обмеження не потрапили люди пов’язані з недопущенням розповсюдження COVID-19 або забезпеченням діяльності об’єктів критичної інфраструктури. Нині ж урядовці внесли уточнення.

Згідно з постановою Кабміну датованою 8 квітням, під вікову вимогу щодо самоізоляції не підпадають робітники підприємств різних форм власності, які працюють у галузях енергетики, хімічної, нафтохімічної, машинобудівної промисловості, гірничо-металургійної галузі, галузях транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах, галузі оборонної промисловості. Це стосується й комунальних підприємств, аварійних і рятувальних служб, об’єктів, які мають безперервний промисловий цикл.

До теми: Карантин для одиноких: чи можна піти до крамниці, якщо вам 60+

У новій урядовій постанові також наведено механізм «проведення обов’язкової госпіталізації осіб, які здійснюють перетин державного кордону, до обсерваторів (ізоляторів)». Згідно з ним, заклади для проведення обсервації громадян мають визначити керівники обласних державних адміністрацій. Вони ж відповідають і за цілодобове чергування там служб екстреної медичної допомоги, забезпечення ізольованих громадян харчуванням і медикаментами.

Проживання таких громадян в обсерваторах має фінансуватися коштом місцевих бюджетів. Також воно може здійснюватися з резервного фонду держбюджету. Тому перебування там є фактично безкоштовним, крім харчування. Повернення додому після двотижневої обсервації люди повинні сплатити з власної кишені.

«Особи, які перебувають в обсерваторах, можуть отримувати особисті речі й продукти харчування, крім алкогольних напоїв та речей, заборонених до зберігання», — йдеться у постанові Кабміну.

Читайте також: Збережіть: номери телефонів місцевих штабів з ліквідації надзвичайних ситуацій

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую