ye-logo.v1.2

Елементарні речі захищають ефективніше, ніж експрес-тести, – головний санітарний лікар області

Суспільство 5125
Олег Балашов: Якщо люди хочуть визначити, чи хворі вони, чи ні, то за допомогою експрес-тестів це неможливо визначити.
Олег Балашов: Якщо люди хочуть визначити, чи хворі вони, чи ні, то за допомогою експрес-тестів це неможливо визначити.. Фото: adm-km.gov.ua

Олег Балашов розповів детально про експрес-тести та їхню ефективність у боротьбі з поширенням коронавірусу.

Не експрес-тестування, а дотримання елементарних норм гігієни і захисту допоможуть у боротьбі із поширенням коронавірусної інфекції. Саме про це, в ефірі UA:Суспільне детально розповів головний державний санітарний лікар у Хмельницькій області Олег Балашов.

Він зазначив, що жоден нормативно-правовий акт, яким користуються лікарі, під час запобігання поширенню коронавірусу, не передбачає проведення дослідження експрес-тестами.

«Результат дослідження експрес-тестами залежить від багатьох факторів: перше – професійність людини, яка робить ці тести. Друге – якість самого тесту. Третє – як тест доставлявся і де він зберігався, ну і четверте – зараз дуже багато підробок цих тестів», – пояснив Олег Васильович.

За його словами Хмельницький лабораторний центр провів дослідження 15 сумнівно-позитивних тестів, які проводили для кондукторів тролейбусів міста Хмельницького і ПЛР-дослідження не підтвердили жодного позитивного експрес-тесту. 

Варто зазначии, що станом на 12:00 вчора, 15 квітня, за даними Хмельницької міської ради, зробили 938 експрес-тестів: медпрацівникам – сімейним лікарям, мобільним бригадам, контактним, медикам у приймальних відділення. Також зробили тести 25 кондукторам та 10 священникам.

«Тести реагують на антитіла. Коли у ваш організм потрапляє інфекція, ваш організм починає захищатися і виділяє відповідні речовини. І після цього їх можна виявити на 4-5-7, а якщо імунна система слабенька, то й взагалі на 20 день. Тобто, якщо експрес-тест поставлений з першого до шостого дня захворювання, він нічого не покаже. Ефективність цих тестів 40-50 відсотків. Тобто, тести виявляють антитіла, коли людина вже перехворіла, а ми ведемо мову про попередження захворювання! Якщо люди хочуть визначити, чи хворі вони, чи ні, то за допомогою експрес-тестів це неможливо визначити», – пояснив лікар.

Він додав, що елементарні правила гігієни більш ефективні, аніж тестування.

«Я звертаюся до усіх людей: не надійтеся ні на які експрес тести! Гігієна, тобто миття рук, соціальна дистанція, елементарний захист: якщо відчуваєте, що у вас симптоми, чи перші прояви ГРВІ – це маска! Якщо контактуєте з хворими, або потенційним хворим – це респіратор! Елементарні речі захищають ефективніше, ніж експрес-тести», – каже Олег Балашов. 

До теми: Географія COVID-19 розширилася - додалося двоє хворих із Городоччини

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую