ye-logo.v1.2
26 Жовтня, 2020

Владу Хмельницького закликали підтримати пресу в умовах карантину

Суспільство 1221
На Хмельниччині через карантинні обмеження тривають проблеми із розповсюдженням газет
На Хмельниччині через карантинні обмеження тривають проблеми із розповсюдженням газет. Фото: Володимира Гординського

Досі триває проблема донесення інформації до читачів через друковані засоби масової інформації.

Через карантин, пов'язаний з поширенням коронавірусу, на Хмельниччині, як і в Україні загалом, триває проблема донесення інформації до читачів через друковані засоби масової інформації. Адже функціонування роботи точок продажу роздрібної преси досі не зрушило з місця – вони закриті. Через це деякі видання в Україні припинили друк взагалі. А інші, які продовжують друкуватися, не можуть донести інформацію до свого читача, адже місць, де їх можна купити, обмаль.

На Хмельниччині через карантинні обмеження також тривають проблеми із розповсюдженням газет – як всеукраїнських, так і місцевих. Зокрема, в Хмельницькому припинила свою діяльність компанія ТОВ Всесвіт Преса: 30 кіосків у місті, які займалися продажем газет, зачинені. У підприємстві зазначають, що місцева влада могла б дозволити працювати кіоскам з дотриманням санітарних норм. Однак на звернення до Хмельницької влади – отримали відмову з посиланням на урядові карантинні обмеження. Схожа ситуація в Тернополі, Рівному, Луцьку... Хоча напротивагу ситуації - продовжують працювати кіоски преси в Чернігові, Львові, Вінниці, Одесі... Наразі у Хмельницькому придбати свіжий випуск газети можливо у відділеннях «Укрпошти» або деяких супермаркетах та невеличких магазинах. Однак охоплення цих джерел дистрибуції у Хмельницькому складає близько 1-10% від загальної аудиторії. Таким чином утворюється справжній інформаційний голод у читачів, які черпали суспільно-важливу інформацію з друкованиї засобів масової інформації.

З огляду на ситуацію, що склалася, Хмельницька міськрайонна організація Національної спілки журналістів звернулася до мера міста Хмельницького Олександра Симчишина з проханням оперативно підтримати друковані ЗМІ в умовах карантину.

«Журналістика дуже важлива в такі моменти. Нам необхідно спільно з вами забезпечити підтримку роботи преси і це необхідно робити зараз, щоб зберегти місцеві ЗМІ. Газети та веб-сайти, які постійно читають тисячі та сотні тисяч хмельничан, мають продовжувати свою діяльність. (…) Просимо запровадити заходи для своєчасного і безперебійного інформування громадян Хмельницького. Для забезпечення їх доступу до своєчасної якісної інформації потрібно, щоб знову працювали міські кіоски з продажу друкованих ЗМІ», - йдеться у зверненні за підписом голови Хмельницької міськрайонної організації Національної спілки журналістів Сергія Іщука.

У зверненні наголошується, що особливо потребують доступу до друкованих ЗМІ люди старшого віку, які не мають доступу до мережі інтернет. Газети для таких людей – це можливість дізнатися більше про ситуацію та події в Україні та області, знайти корисні поради і консультації фахівців в ці непрості часи.

«Сьогодні, в час пандемії та оголошеної надзвичайної ситуації в країні, як ніколи, важливо донести до людей інформацію про стан захворюваності, способи розповсюдження вірусу, методи запобігання зараженню, а також про ті заходи, які проводяться в місті та області, аби не допустити розповсюдження інфекції та запобігти колапсу», - наголошується в зверненні.

Також в міськрайонній організації Національної спілки журналістів, акцентують і на те, що нині продовжується інформаційна війна – населення та держава потребують додаткової роботи в цьому напрямку.

Саме тому представники періодичних видань просять міську владу дозволити роботу спеціалізованих місць продажу преси. Додають, що безконтактне обслуговування на свіжому повітрі по одному покупцю, коли продавець знаходиться в закритому приміщенні, та ще з додатково ізоляцією - це один з безпечний варіант торгівлі. Адже більшість таких кіосків розміщуються на вулиці, є практично закритими приміщеннями, де контакт продавця та покупця набагато менший, аніж покупця та касира у супермаркеті. Саме тому видавці преси сподіваються, що влада піде назустріч і незабаром газети можна буде придбати і в кіоскових мережах.

Слід зазначити, що і на всеукраїнському рівні, через ситуацію, що склалася з пресою, у четвер, 16 квітня, Національна спілка журналістів України звернулася з офіційним листом до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням посприяти забезпеченню безперебійного функціонування друкованих ЗМІ в Україні, зокрема, роботі точок роздрібного продажу преси.

Також варто нагадати, що ще 27 березня Кабінет міністрів отримав звернення і від Української Асоціації Медіа Бізнесу, Національної Спілки Журналістів України, та Асоціації Незалежних Регіональних Видавців України щодо невідкладних заходів для підтримки інформаційної безпеки населення України в умовах карантину, у якому теж йшлося про необхідність дозволу на роботу кіосків преси.

Медіакорпорація «Є», яка випускає газети: «Є Сімейна газета», «Сімейна зручна телепрограма», «Є», «Сімейні поради», «Сімейні життєві історії», також зіштовхнулася з проблемами розповсюдження газет. Утім, наші видання можна придбати як у віділеннях «Укрпошти», так і в крамницях Хмельницького.

Перелік місць продажу видань «Є Сімейна газета», «Сімейна зручна телепрограма», «Є», «Сімейні поради», «Сімейні життєві історії» у Хмельницькому:

ГРЕЧАНИ БЛИЖНІ

магазин "Сундучок"
магазин канцтоварів біля кінотеатру "Восток"
магазин "Околиця"
магазин "Мальва"
магазин "Рось"
магазин "Поділля"
магазин "Аліса"
кіоск біля "Маслосирбази"

ГРЕЧАНИ ДАЛЬНІ

магазин "Золотий вагончик"
магазин "Ювілейний"
магазин "Продукти"

вул. ТЕРНОПІЛЬСЬКА

магазин "Галина"
кіоск "Бринза" від "Маслосирбази"
магазин "Подільський коровай"
магазин "Марія" біля автовокзалу №5
магазин "Продукти" по вул. Київська

вул. МОЛОДІЖНА

магазин "Продукти" за поліклінікою №4
кіоск "Вершковий рай" від "Маслосирбази"
магазин "Продукти" по вул.Молодіжна

ДУБОВО

магазин "Візит"
магазин "Особливий"
кіоск "Рокфор" від "Маслосирбази"

РАКОВЕ

магазин "Тетра"
магазин "Продукти" по вул.Пілотська
магазин "Троя"

вул. КАМ’ЯНЕЦЬКА

кіоск на зупинці "Дитяча лікарня"
магазин "Амелія"
магазин "Нереїда"

вул. ЛЬВІВСЬКЕ ШОСЕ

магазин "Левик"

вул. ПРОСПЕКТ МИРУ

кіоск від "Маслосирбази" біля зупинки "Будинок друку"
кіоск "Золушка" від "Маслосирбази"
магазин "Сундучок"
магазин "Рось"
кіоск "Вершковий рай" від "Маслосирбази" на зупинці "Темп"

ЦЕНТР

магазин "Віста"
магазин "Копійка" біля продуктового ринку
магазин "Продукти" парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана
кіоск "Вершковий рай" від "Маслосирбази" біля готелю "Поділля"
кіоск "Вершковий рай" від "Маслосирбази" на зупинці "Поліклініка №1"

Контакти відділу реалізації: 067-381-58-50

Утім, чимало газет можна завжди передплатити як у відділеннях «Укрпошти», так і не виходячи з дому. Враховуючи нинішню ситуацію, це може бути зручніше, адже за газетами не потрібно йти, читачу їх доставлять. Отож, потурбуйтеся про своїх рідних, аби вони зайвий раз у період карантину не виходили з дому, та передплатіть їх улюблені видання. Це можна зробити як на сайті «Є», так і на сайті «Укрпошти».

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую