FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
28 Квітня, 2024

Шепетівчанин з експедицією дістався Антарктиди

Команда прибула на острів Галіндез пізно вночі (за київським часом) сьогодні, 21 квітня. Фото: Національний антарктичний науковий центр

25-та Українська антарктична експедиція нарешті прибула на станцію «Академік Вернадський».

Учасники 25-ї Української антарктичної експедиції, серед яких і наш земляк з Шепетівки Максим Білоус, подолали останній відрізок шляху до Антарктиди та дісталися станції «Академік Вернадський». Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр. Після 6 днів дороги кораблем команда прибула на острів Галіндез пізно вночі (за київським часом) сьогодні, 21 квітня.

«На «Вернадському» їх із нетерпінням чекали колеги з 24-ї експедиції, які відзимували там уже більше року, а також сезонний загін науковців, що перебуває в Антарктиді кілька місяців. Бо через ситуацію в світі з коронавірусом та карантином у 25-ї експедиції була, мабуть, найтриваліша та найскладніша подорож до Антарктиди», – зазначив очільник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

Він нагадав, що через карантинні обмеження команда не змогла з першого разу дістатися Антарктиди та змушена була повернутися до Києва. Лише завдяки скоординованій роботі багатьох українських відомств і дипломатичних установ 25-ту УАЕ вдалося доправити до Чилі наприкінці березня. Там вони пройшли двотижневу обсервацію та 14 квітня нарешті вирушили на станцію «Академік Вернадський».

Шепетівчанин Максим Білоус став одним з 12-ти учасників, які проведуть рік в Антарктиді, на українській антарктичній станції «Академік Вернадський». Фото: зі сторінки Максима Білоуса у фейсбуці

Учасники експедиції зізнаються, що для команди головним випробуванням на шляху до Антарктиди є прохід штормової протоки Дрейка, яка є однією з «найскаженіших» у світі. Однак цього разу протока була досить спокійною та привітною, що ті навіть жартували, що можна перейменувати її в Дрейк lake – озеро Дрейка.

Наразі на станції складні погодні умови: дуже вітряно та сніжно. Та головним завданням полярників протягом наступних кількох днів є розвантаження кораблю. У Чилі на нього погрузили приблизно 6 фур запасів продуктів, приладів та пального. Однак, за словами самих учасників експедиції, попри погану погоду, вони мають чудовий, святковий настрій, з яким працювати набагато простіше.

Після розвантаження судна команда 24-ї УАЕ передасть станцію 25-й експедиції та розпочне довгоочікувану подорож додому.

Після розвантаження судна команда 24-ї УАЕ передасть станцію 25-й експедиції та розпочне довгоочікувану подорож додому. Фото: Національний антарктичний науковий центр.

Нагадаємо, шепетівчанин Максим Білоус став одним з 12-ти учасників, які проведуть рік в Антарктиді, на українській антарктичній станції «Академік Вернадський». Для нього ця експедиція буде першою. Максим пройшов відбір з майже дев'яноста претендентів і виконуватиме в експедиції функції системного механіка. Донедавна він був приватним підприємцем і мав майстерню побутової техніки. Після того, як дізнався, що скоро вирушить до експедиції в Антарктиду, справу довелося закрити. На Українській антарктичній станції «Академік Вернадський» він працюватиме рік.