ye-logo.v1.2

На правах реклами Жителі м. Дунаївці думають про місцевий бюджет на період карантину та нові робочі місця після нього

Суспільство 1549
Дунаєвецький ливарно-механічний завод
Дунаєвецький ливарно-механічний завод. Фото: https://www.facebook.com/dulmz/posts/253106036065863

А що думає влада?

Нещодавно жителі м. Дунаївці та співробітники Дунаєвецького ливарно-механічного заводу звернулись до голови Дунаєвецької міської ради п. Заяць В.В. та депутата Верховної Ради п. Гереги О.В. з відкритим зверненням - розглянути питання щодо скасування процедури закупівлі № 5294187 (Реконструкція існуючих вуличних водопровідних мереж в м. Дунаївці, Хмельницької обл.) загальною вартістю майже 9 млн грн.

17 березня Верховна Рада України прийняла Закон, яким карантин визначено форс-мажорною обставиною, що звільняє від сплати земельного податку та податків на нерухомість до місцевих бюджетів підприємства всіх форм власності з 1 березня по 30 квітня 2020 р. Прийняття таких рішень зменшує дохідну базу місцевих громад.

Дунаєвецькій громаді у першому півріччі 2020 р. доведеться корегувати власний бюджет, а також проводити низку заходів щодо підтримки громадян та місцевого бізнесу в період епідемії, що не були заплановані бюджетним розписом.
Тому підписанти звернення вважають за доцільне наполягати на відміні запланованих торгів на етапі розгляду пропозицій та укладення договору з переможцем за вищевказаними обставинами.

Результати публічних закупівель №5294187 передбачають, що податкові відрахування за проведення даних робіт здійснюватимуться переможцем не на користь місцевого бюджету, що свідчить про відсутність необхідної економічної вигоди для територіальної громади.
Укладення договору за результатами проведеного тендеру загрожує зупиненням його фінансування, зривом строків виконання робіт, втратами місцевого бюджету з надходжень від податків та відсутністю створення нових робочих місць.

З огляду на вищесказане члени місцевої громади просять:

1) Скасування процедури закупівлі в зв'язку з пандемією коронавірусу. Така можливість прямо передбачена нормами чинного законодавства, а саме в п. 2 ст. 31 ЗУ «Про публічні закупівлі», де замовник може визнати торги такими, що не відбулися:
- якщо здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок непереборної сили;
- скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг.
2) Після припинення карантинних заходів в країні та прийняття відповідних рішень КМУ та ВРУ провести відповідний тендер за новою процедурою.
3) Провести відкриті слухання щодо умов проведення з публічних закупівель послуг для місцевої громади.

Потреба в зміні умов проведення тендерів пов‘язана з необхідністю врахувати умови створення нових робочих місць серед членів громади, сплату податків та зборів у місцевий бюджет учасниками публічних закупівель. Однак, це не було зроблено з невідомих причин в даній публічній процедурі. Втрати місцевого бюджету по зборам та місцевим податкам більше 800 тис. грн, а також мінус 12-15 робочих місць на період капітального будівництва.
Такі можливості і такі підприємства на теренах Дунаєвецької ОТГ, які в змозі виконати будівельні роботи та наповнити місцевий бюджет, є. Слово за депутатами та місцевою владою.

Повний текст звернення: www.facebook.com/dulmz/posts/253106036065863

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую