ye-logo.v1.2
2 Грудня, 2020

У трьох містах в області можна зробити ІФА-тест на антитіла до коронавірусу

Суспільство 2245
ІФА-тестування можна пройти у утрьох лабораторіях в області
ІФА-тестування можна пройти у утрьох лабораторіях в області. Фото: foxnews.com

Тестування проводять як у приватних, так і в комунальних медзакладах.

У Нетішині закупили вже 450 ІФА-тестів і готові проводити тестування жителів. Про це повідомили у Нетішинській міській раді. А вчора, 1 червня під час брифінгу, заступник голови Хмельницької ОДА Роман Примуш повідомив, що в області зараз саме триває процедура закупівлі 10 тисяч таких тестів.

«Ми зараз проводимо процедуру закупівлі 10 тисяч ІФА-тестів. У нас вже розгорнуто 20 лабораторій, які можуть проводити ці дослідження. В комунальних лабораторіях, для усіх, в кого буде підстава згідно із наказом МОЗ, ці дослідження будуть проводитися безкоштовно. У приватних лабораторіях вони коштують орієнтовно від 380 до 550 гривень», – повідомив Роман Примуш.

За його словами, в області дві лабораторії – у Хмельницькому та Славуті – вже провели близько сотні ІФА-досліджень.

А ось, за даними Нетішинської міської ради, у комунальному некомерційному підприємстві «СМСЧ м. Нетішин» вже придбали 450 ІФА-тестів українського виробництва. Коштували тести 14 тисяч гривень, які видалив медзаклад зі свого бюджету. Лікарня має власну клініко-діагностичну лабораторію, яка оснащена обладнанням, що дозволяє проводити цю діагностику.

Безкоштовне тестування проводитимуть за скеруванням лікарів людям, яким встановлено підозру на коронавірус, контактним особам із пацієнтами з підтвердженим COVID-19, пацієнтам із пневмонією та медичним працівникам.

«ІФА-тестування допоможе знизити навантаження на лабораторії, де здійснюють ПЛР-дослідження. На результат тесту необхідно буде зачекати 2-3 години. Наразі лабораторія готова проводити 20 тестів вдень», – розповіла заступник головного лікаря з медичної частини КНП НМР «СМСЧ м. Нетішин» Валентина Щукла.

Нетішинці, які бажають пройти ІФА-тест, можуть зробити це на платній основі і коштуватиме це їм 121 гривню 70 копійок. Для цього усім бажаючим варто звернутися до поліклініки.

Як пояснюють у медичному закладі, метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляється M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G – то людина перехворіла або інфікувалася вірусом та виробилися антитіла до цього захворювання. 

Варто зазначити, що у Хмельницькому ще наприкінці травня повідомили, що  готові тестувати на антитіла до коронавірусу.

До теми: На Хмельниччині зросла кількість інфікованих і тих, хто одужав від COVID-19

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую