ye-logo.v1.2

Одного з найбільших європейських метеликів виявили на заповідних територіях Хмельниччини

Суспільство 2717
Подалірій – один з найбільших європейських метеликів з розмахом крил 60-75 міліметрів
Подалірій – один з найбільших європейських метеликів з розмахом крил 60-75 міліметрів. Фото: НПП «Мале Полісся

Він занесений до Червоної книги та має статус вразливого виду.

Природоохоронці Національного природного парку «Мале Полісся», який розташований на території Ізяславського та Славутського районів, зафіксували на декількох локаціях доволі рідкісного червонокнижного метелика - подалірія. Про це повідомляють на сайті установи у фейсбуці. Зазначається, що це дає підстави стверджувати, що цей вид може бути поширений на всій території «Малого Полісся».

Подалірій – один з найбільших європейських метеликів з розмахом крил 60-75 міліметрів. Візерунок крил самця та самки майже ідентичні. Він, до речі, як і метелик махаон, названий на честь одного з синів міфічного лікаря Асклепія.

В Україні ще в деяких європейських країнах подалірій занесений до Червоної книги та має статус вразливого виду. Охороняється він у всіх заповідниках, національних парках та ентомологічних заказниках України. На жаль, у результаті господарської діяльності людини – через вирубування лісів, розорювання степів, осушення боліт, використання отрутохімікатів - чисельність цього виду значно скоротилася, а подекуди він навіть перебуває на межі зникнення.

Задля збереження виду, на думку фахівців, варто обмежувати місця випасу худоби та сінокосіння, забороняти випалювання трав та не використовувати хімікатів.

Читайте також: На Хмельниччині починають квітнути лісові орхідеї.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую