ye-logo.v1.2

На Хмельниччині з літаків розкидатимуть вакцину від сказу для диких тварин

Суспільство 1522
Розкидатимуть вакцини відповідно до розробленої схеми, аби на кожен квадратний кілометр потрапило 25 доз вакцин
Розкидатимуть вакцини відповідно до розробленої схеми, аби на кожен квадратний кілометр потрапило 25 доз вакцин. Фото: ілюстративне shutterstock.com

Людей просять її не чіпати.

На території Хмельниччини проводитимуть заходи з вакцинації диких тварин від сказу. Про це повідомляють в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Хмельницькій області. Приманку з вакциною розкидатимуть з літаків АН-2. Таку пероральну вакцинацію розпочнуть з початком вересня.

В Держпродспоживслужбі зазначають, що ситуація зі сказом на Хмельниччині залишається напруженою.

«Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. На жаль, також хворіють люди. Вакцинація свійських тварин проводиться, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. А от пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин. Нині науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів», - повідомляють в Держпродспоживслужбі.

Додають, що приманка з вакциною безпечна для тварин і людей, має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині - желеподібна капсула з вакциною проти сказу.

Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади з GPS навігації. Розкидатимуть вакцини відповідно до розробленої схеми, аби на кожен квадратний кілометр потрапило 25 доз вакцин. Всього по області планують розповсюдити 467 тисяч 235 доз приманок з вакциною на площі 18 тисяч 689 квадратних кілометрів.

Розповсюдження вакцини відбуватиметься над польовими та лісовими угіддями області поза територіями населених пунктів. Тому в Держпродспоживслужбі звертаються до мешканців області з проханням із порозумінням поставитися до заходів та під час виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати для тварин.

Читайте також: Рибоохоронний патруль зафіксував сімдесят правопорушень за місяць.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую