ye-logo.v1.2

Найкраще дітям: у Хмельницькому відкрили ще один інклюзивний майданчик

Суспільство 1708
Територія майданика вкрита спеціальним травмобезпечним покриттям
Територія майданика вкрита спеціальним травмобезпечним покриттям. Фото: автора

Збудували майданчик за кошти небайдужих громадян.

Учора, 19 вересня, в обласному центрі презентували новий інклюзивний дитячий майданчик. З'явився він на вулиці Зарічанській 10\3, біля «Соціального центру святого Миколая Чудотворця для дітей та молоді з особливими потребами» благодійного фонду «Карітас».

Як розповідають у благодійному фонді, близько двох років минуло від часу зародження ідеї до її реалізації. Кошти на спорудження майданчика жертвувати не тільки хмельничани та мешканці області, а й інших регіонів країни. Волонтерський лідерський рух, який займався збором грошей, акумулював понад 900 тисяч гривень. Також вдалось виграти грант Львівської освітньої фундації на 100 тисяч гривень. Окрім цього, багато громадян долучались не лише фінансовою допомогою, а й працею і матеріалами.

Таким чином з'явився ігровий комплекс із канатним ігровим тунелем, гойдалка «Мама і дитина», гойдалка «Гніздо», гойдалки з люлькою для дитини на візку, розвивальні конструкції та інше. Спорудження усіх елементів завершене, на черзі лише озеленення території та огородження її. Користуватись територією зможуть усі охочі діти безкоштовно. 

Новозбудований інклюзивний дитячий майданчик з’явився у Хмельницькому в мікрорайоні Заріччя,
Майданчик облаштований для дітей з обмеженими фізичними можливостями
Діти уже користуються конструкціями
Бавитись на майданчику можна безкоштовно

«Майданчик створився спільними силами громадянського суспільства та міської влади. Це важлива співпраця. Загалом, люди мало звертають увагу на те, що на інклюзивні проєкти потрібні, щоб усі особливі діти могли розвиватися як інші діти. «Карітас» досі не створював дитячі майданчики, ми працювали більше із самими дітьми. Місцевий осередок у Хмельницькому в авангарді тих рухів, які робить «Карітас України». У Хмельницькому проєкти починаються і їх запозичують інші карітаси», - зазначив Андрій Васькович, президент міжнародного БФ «Карітас України».

Територію мають озеленити

Як розповіла керівниця Волонтерського лідерського рух Олена Дейна, люди, які долучались до збору коштів розуміли, що якщо майданчик побудуть у Хмельницькому, то незабаром він започаткує таку хвилю будівництв і в інших містах. Зокрема, зараз уже на стадії монтажу схожий майданчик у Тернополі.

Нагадаємо, нещодавно у Хмельницькому за кошти іх бюджету міста завершили облаштування великого дитячого майданчика у сквері ім. Т. Шевченка. Ще один сучасний багатофункційний дитячий майданчик добудовують в парку культури та відпочинку імені М. Чекмана.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую