FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
6 Липня, 2024

Найкоротша вулиця Хмельницького може отримати нову назву

Довжина нинішньої вулиці Герцена складає лише 180 метрів. Фото: uk.wikipedia.org / Bogdan csgo

Нинішню вулицю Герцена планують перейменувати.

Про це свідчить відповідний проєкт рішення, який буде винесений на найближчу сесію Хмельницької міської ради.

Згідно з його текстом, пропонується перейменувати нинішню вулицю Герцена, яка пролягає від вулиці Кам’янецької до провулка Військоматського, тобто позаду обласної філармонії. Її хочуть назвати на честь почесного громадянина Хмельницького Гната Чекірди. За таке рішення мають голосувати депутати Хмельницької міської ради на найближчій сесії органу місцевого самоврядування.

До речі, це питання вже виносилося на громадські обговорення у травні цього року. Тоді, за інформацією пресслужби Хмельницької міськради, до них долучилося 59 жителів міста. Серед них свої думки 57 хмельничан висловили, надіславши електронний лист, а двоє — на платформі електронної демократії «Консультації з громадськістю». Усі підтримали пропозицію перейменувати вулицю Герцена на вулицю Гната Чекірди.

Ця вулиця наразі є найкоротшою в місті. Її довжина складає 180 метрів. Про це пише місцевий історик та краєзнавець Сергій Єсюнін у книзі «Прогулянка Проскуровом. Історичні нариси».

За його словами, ця вулиця виникла на початку ХХ століття, проте тоді вона була провулком. У 1930-х роках вона отримала назву «провулок Фєлєнка» — на честь одного з місцевих діячів громадянської війни. А у 1946 році провулок перетворили на вулицю та перейменований на честь російського письменника та філософа Олександра Герцена.

Нагадаємо, 25 вересня на позачерговій сесії Хмельницької міської ради депутати надали звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» двом колишнім мешканцям обласного центру. Одним з них власне і є архітектор Гнат Чекірда. У повоєнні роки він створив знакові для Хмельницького будівлі. Наприклад, пожежне депо, яке пізніше було перетворено у кінотеатр «Планета», готель «Жовтневий» та нинішній парк імені Михайла Чекмана. Також він відповідальний за нинішній вигляд обласного лялькового театру.

Читайте також: Уроки із смартфоном, домашка в інтернеті: як краща вчителька хімії навчає хмельницьких школярів