ye-logo.v1.2

Неподалік Сатанова знайшли притулок вже шестеро ведмедів та вовчиця

Суспільство 13502
Центр для диких тварин розташований на території Національного природного парку «Подільські Товтри»
Центр для диких тварин розташований на території Національного природного парку «Подільські Товтри». Фото: facebook.com/ArdenSanctuary

Тут розташувався найбільший в Україні реабілітаційний центр для диких тварин.

До реабілітаційного центру для диких тварин «Парк хижаків Арден», що розташований на території Національного природного парку «Подільські Товтри» неподалік Сатанова, перевезли вже шістьох ведмедів з різних куточків України. До цього вони мешкали в умовах, не зовсім відповідних для життя хижих тварин. Також тут знайшла притулок вовчиця та лисенята.

На сторінці центру у фейсбуці спеціалісти, які спостерігають за тваринами, продовжують розповідати про те, як підопічні звикають до життя поза кліткою. Перші спроби ведмедів викопати ямку чи пастися на зеленій галявинці, нові звички, адаптація та знайомство тварин одне з одним... Хтось швидко звикає до простору, комусь потрібно більше часу. Хтось відсиджується у вольєрі, а хтось залюбки досліджує новий світ, у якому вони опинилися вперше після тривалого життя у клітці.

Як зазначають у Парку хижаків, інтелект ведмедів вражає і надихає науковців. Вони зазначають, що в реабілітаційному центрі надали ведмедям можливість робити те, для чого вони були народжені - бути ведмедями: копати, купатись, робити гнізда і шукати корми.

Нагадаємо, що цей найбільший в Україні реабілітаційний центр для диких тварин, розташований на території НПП «Подільські Товтри». Площа центру 32 гектари. Це, власне, нова модель природоохоронної, еколого-освітньої та туристичної установи, яка має прийти на заміну типовим зоопаркам. Тут не демонструють диких тварин у клітках чи у тісних вольєрах. Звірі не обмежені у просторі, а величезні території і своєрідний ландшафт дозволяють їм задовільняти свої природні потеби у старому лісі. За їхнім життям відвідувачі зможуть «підглядати" за допомогою біноклів, мандруючи майже кілометровим лісовм мостом з 5-ти метрової висоти, не втручаючись у лісову екосистему.

Перших ведмедів перевезли до реабілітаційного центру у серпні - з Харківської області, де вони мешкали на території приватного відпочинкового комплексу.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую