ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Карантин вихідного дня: що вирішив уряд і що кажуть у Хмельницькій ОДА

Суспільство 8413
Прем
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що поки в Україні не планують оголошувати новий локдаун. Фото: ілюстративне facebook.com/KabminUA

Запровадження такого карантину означатиме припинення роботи магазинів у суботу та неділю.

Сьогодні, 4 листопада, міністр охорони здоров’я Максим Степанов у ефірі «Сніданку з 1+1» розповів про можливе посилення карантину. За його словами, нині розглядається можливість запровадження карантину вихідного дня. Це означатиме, що у суботу та неділю магазини будуть закриті, а заклади громадського харчування тільки займатимуться доставкою їжі. Максим Степанов вважає, що це може розірвати ланцюжок інфікування COVID-19.

Однак поки що такі новації залишаються лише «на словах». Цього ж дня на черговому засіданні члени Кабміну не розглядали можливості запровадження карантину вихідного дня. Зокрема, про це свідчить відсутність відповідного проєкту рішення в порядку денному.

Під час засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що нині в через значні спалахи коронавірусу Франція, Німеччина, Велика Британія, Чехія та Італія запроваджують карантин подібний до весняного. Але Україна поки не планує йти цим шляхом.

«Ми поки не плануємо запроваджувати новий локдаун України (повне закриття кордонів і обмеження діяльності всередині країни — авт.), — розповідає Денис Шмигаль. — Проте, якщо й надалі спостерігатимемо стрімкий рівень захворюваності, ми будемо посилювати карантин».

Перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Роман Примуш під час брифінгу заявив, що вважає можливе запровадження карантину вихідного дня недоцільним. За його словами, найбільше поширення COVID-19 на території краю спостерігається у місцях масового скупчення людей. Наприклад, у закладах освіти, громадському транспорті, закладах громадського харчування під час проведення різноманітних святкувань і на ринках.

«На мою думку, якщо ситуація буде погіршуватися ефективніше буде запроваджувати обмеження у цих сферах. Бо є такі види діяльності, де мінімізована можливість інфікування. Тому їх зачинення навіть на один день є недоцільним. Ефект від такого рішення буде незначним, але створить додаткові незручності для населення», — зазначив Роман Примуш.

Також він припустив, що уряд наступного тижня може посилити деякі карантинні обмеження.

Нагадаємо, у жовтні Кабмін продовжив дію адаптивного карантину до кінця року.

Читайте також: Законодавчі новації: крім імені та прізвища, українці зможуть змінювати по батькові

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую