ye-logo.v1.2

Кабмін продовжив дію карантину до кінця року та посилив обмеження

Суспільство 3398
Цього разу урядовці продовжили дію карантину до 31 грудня
Цього разу урядовці продовжили дію карантину до 31 грудня. Фото: ілюстративне pixabay.com

Урядовці вирішили скоротити дозволену кількість людей на масових заходах.

Сьогодні, 13 жовтня, на позачерговому засіданні члени Кабміну запровадив зміни до постанови щодо протидії COVID-19. Зокрема, вони погодили продовження адаптивного карантину до кінця цього року, а також посилити деякі обмежувальні заходи.

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, дію карантину вирішили продовжити до 31 грудня цього року (востаннє уряд продовжував його до 31 жовтняавт.). Це пов’язано з різким зростанням нових випадків інфікування коронавірусом і госпіталізації українців до медзакладів.

Також Кабмін посилив протиепідемічні заходи в деяких «кольорових» зонах карантину. Найперше новації стосуються проведення масових заходів різних типів. У «зеленій» зоні заборонили проводити масові заходи, де кількість людей перевищує 50 осіб, у «жовтій» — 30 осіб, а у помаранчевій — 20 осіб.

У цих зонах можна й надалі проводити різноманітні спортивні змагання, але за відсутності глядачів. Виключенням з цього правила є міжнародні змагання та чемпіонати, де можна перебувати глядачам. Проте тоді має бути відповідне погодження Міністерства охорони здоров’я України.

Карантинні новації торкнулися й роботи закладів громадського харчування. Зокрема, їм заборонили навіть у «зеленій» зоні епідеміологічної небезпеки обслуговувати всередині відвідувачів з 22-ї години до 7-ї ранку. Виключенням є доставка їжі та замовлення «на виніс».

Щодо освіти, то урядовці підтримали рекомендації державної комісії з техногенно-екологічної небезпеки та надзвичайних ситуацій, прийняті напередодні. Згідно з ними, школам рекомендували з 15 до 30 жовтня піти на канікули. А опісля — розглянути можливість переходу на дистанційну та змішану форму навчання з урахуванням епідеміологічної ситуації. Натомість закладам професійної та вищою освіти представники державної комісії рекомендували з 15 жовтня до 15 листопада перейти на дистанційну форму навчання з рекомендованим виїздом студентів з гуртожитків.

До теми: Офіційно: коли розпочнуться дострокові канікули у хмельницьких школах

Цього разу Кабмін змінив критерії, якими нині визначаються «кольорові» зони карантину. Зокрема, урядовці вдвічі збільшили показник охоплення тестувань на коронавірус.

«Кількість тестувань впродовж семи днів методом ПЛР ми збільшили з 24 до 48 на сто тисяч населення. Ми вже дійшли до позначки 30 тисяч тестувань методом ПЛР впродовж дня (мається на увазі загалом в Україні — авт.). Тепер у нас є чітке розуміння, як їх збільшити до 50 тисяч впродовж дня», — зазначив Максим Степанов.

На момент написання матеріалу повного тексту постанови Кабміну поки не опублікували на офіційному сайті уряду.

До теми: Вибори в умовах коронавірусу: уряд затвердив протиепідемічні заходи на день голосування

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую