Гаряча тема:
- Війна
Дива природи: у листопаді над Дністром розквітла… сон-трава
Зазвичай, сон розцвітає рано навесні.
Природа на Хмельниччині не втомлюється дивувати: у листопаді на території Національного природного парку «Подільські Товтри» неподалік села Субіч на Дністровських берегах розквітла… сон-трава.
Світлинами повторного цвітіння червонокнижного первоцвіту, що традиційно, одним з перших розцвітає навесні, поділилися у мережі фейсбук Сергій Шпаковський, заступник директора з питань охорони культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв та Людмила Казімірова, доцентка кафедри екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету.
За словами пана Шпаковського, вкриті у листопаді весняними квітами пагорби зафіксували під час пам'яткоохоронної експедиції зі встановлення меж пам'ятки археології багатошарового поселення біля села Субіч Кам’янець-Подільського району. Він розповів, що вперше бачить цвітіння сон-трави в листопаді, хоч і виріс біля Дністра.
Людмила Казімірова каже, що цвітіння сон-трави, яке наразі спостерагіється над Дністром, хоч і не рясне, але численне. Зізнається, що у листопаді цвітіння цієї весняної квітки скелястих товтр Кам’янецького Придністров’я також бачить вперше.
«Причина такого цвітіння - рясні дощі після посухи за теплої погоди, - пояснює Людмила Казімірова. - Для трав’яних рослин – це дуже негативне явише. Адже кожна з тих особин, які зацвіли восени, навесні уже не розквітнуть. А в більшості з тих рослин, які ми бачили, спостерігалося по кілька набубнявілих квіткових бруньок. Ці пуп’янки цьогоріч насіння вже не дадуть, а отже рослина не виконає своєї біологічної функції розмноження», - пояснює Людмила Казімірова.
Додамо, що квіти, які зацвіли, це сон чорніючий (синоніми – сон лучний, богемський). Рослина занесена до Червоної книги України, а також охороняється в природних заповідниках. Зростає на території Кам’янець-Подільського, Чемеровецького, Городоцького, Новоушицького та Дунаєвецького районів.
Читайте також: Найтепліший жовтень. Чим метеорологів здивувала осінь на Хмельниччині
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: