ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Найтепліший жовтень. Чим метеорологів здивувала осінь на Хмельниччині

Суспільство 1463
Кількість опадів, яка випала за 4 останніх дні вересня, склала в середньому 350 відсотків від місячної норми
Кількість опадів, яка випала за 4 останніх дні вересня, склала в середньому 350 відсотків від місячної норми. Фото: автора

Такий пізній прихід осені за весь період спостережень відмічено в цьому році вперше.

Синоптики Хмельницького обласного центру з гідрометеорології, проаналізувавши середньомісячні температурні показники, кажуть про те, що другий місяць цьогорічної осені був найтеплішим за увесь період спостережень.

«Майже весь вересень в північних та центральних районах області, а на півдні до середини жовтня, утримувалась по-літньому тепла погода, - розповіла сайту «Є» завідувачка сектору підготовки інформації Хмельницького обласного центру з гідрометеорології Вероніка Апполонова. - Таким чином, за метеорологічним календарем, осінь прийшла до нас на місяць пізніше середніх багаторічних строків. Такий пізній прихід осені за весь період спостережень (з 1945 року) відмічено в цьому році вперше».

За словами Вероніки Апполонової, температурні показники вересня-жовтня в більшості днів перевищували норму на 3-5 градусів, а в окремі дні відхилення сягало 6-8 градусів. До того ж жовтень, з середньою температурою за місяць +12 градусів, виявився найтеплішим за весь період спостережень.

«Цьогорічна осінь порадувала нас теплими і сонячними днями. Це відбувалося завдяки тому, що Хмельниччина, в більшості днів, перебувала під впливом антициклону, а також внаслідок переміщення теплих повітряних мас. З іншого боку, серії циклонів, що інколи сягали наших регіонів, обумовлювали опади, подекуди значні та сильні», - пояснює спеціаліст.

І додає, що кількість опадів, яка випала за 4 останніх дні вересня, склала в середньому 350 відсотків від місячної норми. Також дощовими виявились і перші дві декади жовтня.

Нагадаємо, торік у Хмельницькому 18 та 19 жовтня було зафіксовано максимальну температуру в ці дні за останніх… 74 роки роки. Тоді стовпчики термометрів показували 22-23 градуси з позначкою «плюс».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую