ye-logo.v1.2

Продали квартиру, коли власники були за кордоном на заробітках

Суспільство 6435
Квартиру подружжя Гуменюків хотіло подарувати доньці
Квартиру подружжя Гуменюків хотіло подарувати доньці. Фото: автора

«За цими дверима зачинені наші мрії, і десять років важкої праці»

Геннадій та Валентина Гуменюки за кордоном перебувають не один рік. Нині в Італії вони офіційно працевлаштовані, мають пристойну зарплатню (за нашими мірками, звичайно). У 2005 році родина вступила у дольову участь у будівництві. Кошти висилали з-за кордону. Влітку 2009 року повністю розрахувалися за житло (для цього їм довелося взяти кредит у банку), і отримали техпаспорт на 3-кімнатну квартиру. Новобудова по вулиці Зарічанській, 57/1 була вигідною з декількох міркувань. По-перше, спальний район. По-друге, поряд мережа супермаркетів. І по-третє, до центру всього дві зупинки, або 10 хвилин пішки.
Квартира родини Гуменюків (№86) розташовувалася на п'ятому поверсі десятиповерхівки. Хоч там і ніхто не жив, все ж таки мінімальні комунальні послуги доводилося платити. Гроші надсилали матері Валентини. Вона і платила.
«Я живу в селі Великі Юначки на Красилівщині, - розповідає Антоніна Гуменюк. - Щомісяця телефонувала в ЖЕК, і вони казали, які нарахування потрібно сплатити. Востаннє у квітні за березень близько 260 гривень. А потім телефоную 18 травня, щоб заплатити за квітень, а мені кажуть, що моя дочка продала квартиру!».
За три дні квартиру перепродали двічі
Жінка повідомила про це рідним.
«До мене телефонує чоловік і сердито запитує, для чого я продала квартиру, - каже Валентина Гуменюк. - А я не розумію, про що він питає. За дві години ми виїхали з Італії. Наступного дня вже були в Україні».
Виходило так, що 18 квітня Валентина Ярославівна Гуменюк продала квартиру Сергію Сидорову. А той, у свою чергу, уже за три дні, тобто 21 квітня продав квартиру Андрієві Балабасу.
«У мене немає сумнівів, що тут замішане бюро технічної інвентаризації (БТІ), - каже Геннадій Гуменюк. Свого часу чоловік працював у правоохоронних органах. - Якась жінка по фальшивому паспорту на ім'я моєї дружини приходить в БТІ і за три дні робить усі документи на квартиру. Мотивує це тим, що вона втратила всі документи на це житло, і показує оголошення з газети. У БТІ має бути ксерокопія паспорта моєї дружини, ксерокопія паспорта цієї аферистки і ксерокопія паспорта Сидорова. А їх немає. БТІ мало б звірити серію і номер паспорта аферистки і моєї дружини. А вони цього не зробили. Приватний нотаріус мала б перевірити, чи квартира не під заставою, чи не накладено на неї арешт, чи не прописані там неповнолітні. А нотаріус має 10 років стажу. Згідно з пропискою аферистка мешкала у гуртожитку на вулиці Інститутській. Ці дані також необхідно перевіряти. Та й сам факт: прописана у гуртожитку, а квартиру продає нижче ринкової ціни. А нотаріус чомусь на це закрила очі і затвердила угоду купівлі-продажу».
Ніяких коментарів
У бюро технічної інвентаризації у коментарях нам відмовили.
«Я розумію, що тут є питання, тож порадила би вам звернутися у правоохоронні органи», - заявила начальник БТІ Оксана Мустафіна.
Приватний нотаріус спілкуватися з журналістом також відмовилася.
«Я ніяких інтерв'ю давати не буду, це таємниця нотаріальних дій», - каже Оксана Стець.
Щоправда, згодом пані Стець таки пояснила, що ніяких підозр жінка, котра назвалася Валентиною Гуменюк, у неї не викликала.
«У неї був паспорт, ідентифікаційний код, витяг з БТІ, довідка з ЖЕКу про склад сім'ї, - каже Оксана Стець. - Жінка була адекватною, і підозр не викликала».
Щоправда, з ЖЕКу ніяких довідок аферистці не видавали. І природно, що у гуртожитку вона ніколи не жила.
«Квартиру я знайшов по оголошенню в газеті, - каже перший покупець Сергій Сидоров. - На зустріч приїхала жінка років 35. Одягнута посередньо. Я назвав їй ціну. Вона не погодилася. А наступного дня зателефонував її чоловік, як він себе назвав. Сказав, що вони пристали на мою пропозицію. А в БТІ я вже зустрівся з нею. Купив квартиру за 52 тисячі доларів. Хотів залишити для себе, але зрозумів, що на ній можна заробити. За три дні продав за 57 тисяч. Ось і все».
Геннадій Гуменюк звернувся з заявою до міліції. Сидоров і Балабус вже дали пояснення.
«Я ж бачив, що в цій квартирі фігурує дублікат техпаспорта, - розповідає Андрій Балабус. Чоловік другим придбав квартиру. - Але я дав усе перевірити своєму нотаріусу. Той нічого підозрілого не виявив. Я нині пригадую, що Сидоров у квартирі повністю поміняв замки. А я себе запитую: «Для чого»? Щоб на третій день перепродати квартиру? Я думав, що в квартирі індивідуальне опалення, про що його і запитав. А він на мене дивиться і питає: «Яке опалення»? Він навіть уяви не мав, що в тій квартирі є. Я коли дізнався про цю аферу, запропонував йому розірвати уроду, при цьому він повертає мені лише дві третини коштів. Він відмовився».
Валентина і Геннадій Гуменюки піднімаються до своєї-чужої квартири.
«Для доньки старалися, - ледь не плачучи каже Валентина Гуменюк. - Не хотіли, щоб в селі жила».
«Замок поміняли, килимок постелили, - додає Геннадій Гуменюк. - За цими дверима зачинені наші мрії і 10 років важкої праці».
 

Коментарі:

fcpk_forever 01.06.2011 22:35

Анна, как говорится: "Знал бы прикуп, жил бы в Сочи". Тут только можна посочувствовать этой семье...

fcpk_forever 01.06.2011 22:33

Anna Levchyshyna, как говорится: "Знал бы прикуп, жил бы в Сочи". Жаль эту семью...

Anna Levchyshyna 01.06.2011 18:33

Лучше б они еще добавили денег или взяли кредит и купили бы квартиру в Италии. Этот случай еще раз доказывает что в нашей стране делать нечего...

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую