ye-logo.v1.2

Хмельничанина хотіли оштрафувати, бо він був на вулиці без захисної маски

Суспільство 2387
Суд пояснив, що у нинішній постанові Кабміну відсутня заборона перебування у громадських місцях без засобів індивідуального захисту
Суд пояснив, що у нинішній постанові Кабміну відсутня заборона перебування у громадських місцях без засобів індивідуального захисту. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Однак суд постановив виправдати чоловіка.

Днями Хмельницький міськрайонний суд розглянув питання притягнення до адміністративної відповідальності місцевого жителя. На нього правоохоронці склали адмінпротокол за перебування на вулиці без захисної маски або респіратора. Однак орган правосуддя постановив, що нині такі дії людей не можуть бути причиною накладення штрафу. Про це свідчить постанова, винесена 11 грудня.

За її текстом, правоохоронці склали протокол за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил щодо карантину людей) на місцевого безробітного жителя. Вони встановили, що чоловік 24 листопада у громадському місці на вулиці Проскурівські, 74А перебував без захисної маски та документів. Таким чином, на думку правоохоронців, чоловік порушив постанову Кабміну щодо протидії COVID-19.

Чи з’явився чоловік на розгляд цієї справи, у постанові не зазначено. Втім, орган правосуддя все ж вирішив його виправдати.

«Згідно з підпунктом 1 пункту 10 постанови Кабміну щодо протидії COVID-19 від 22 липня 2020 року в Україні на період дії карантину забороняється перебування в громадських будинках, спорудах і громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту. Зокрема респіраторів або захисних масок, які закривають ніс та рот. Вказане положення не містить заборони перебування громадян на вулицях без вдягнутих засобів індивідуального захисту», — пояснюється у судовій постанові.

Також зазначено, що в урядовій постанові прописана заборона перебувати на вулицях без документів, які посвідчують особу. У складеному адмінпротоколі це положення процитовано, але у його порушенні місцевого жителя не звинуватили.

Тому Хмельницький міськрайонний суд постановив закрити це адміністративне провадження через відсутність у діях чоловіка ознак правопорушення.

Наразі судова постанова не набула остаточної законної сили, адже її можна оскаржити впродовж десяти днів з дати її винесення.

Читайте також: Зеленський відзначив хмельницьку суддю у відставці

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую