ye-logo.v1.2

Чому Симчишин не розділяє думки про передачу газорозподільчих мереж місту

Суспільство 1203
Працювала робоча група, котра розглядала  можливість це зробити
Працювала робоча група, котра розглядала можливість це зробити. Фото: з архіву

Таку ідею виношували рік тому.

Підвищення цін на енергоносії може суттєво вплинути на підвищення тарифів на комунальні послуги. Аби їх стримувати, підприємствам, які надають послуги для населення в Хмельницькому, різницю між існуючим тарифом та рентабельністю мусять відшкодовувати з місцевого бюджету.

Зокрема, лише для двох теплопостачальних підприємств обласного центру цього року виділять 30 мільйонів гривень дотацій. Про це учора, 3 лютого, під час брифінгу розповів міський голова Хмельницького Олександр Симчишин, назвавши підвищення тарифів на енергоносії здирницьким.

«Лише за транспортування газу два теплопостачальні підприємства міста будуть змушені віддати 161 мільйон гривень за рік. Це неприйнятно, - каже Олександр Сергійович. - Наразі багато міських голів підтримують ініціативу щодо того, аби вимагати від Кабміну всі регіональні газові компанії (РГК) та мережі передати в державну власність. І саме держава має відповідати за експлуатацію газових мереж».

Думку про те, що такі газові мережі мають належати громаді, міський голова не розділяє.

«Ми виношували цю ідею рік тому, - каже Олександр Симчишин. – Навіть створювали робочу групу, котра б розглянула, чи можливо це зробити. Отож, технічно це зробити неможливо. По-суті, це не лише одна труба. Це труби різного тиску, транзитні труби, це розподільчі газові станції… Є частина майна, яке будувалося за приватні кошти, є таке, що за кошти людей, або яке передавалося рішенням органів місцевого самоврядування. Розділити його неможливо. Так само фізично неможливо розділити мережі за територіальним принципом нині існуючих громад».

Але, додає, що така стратегічна галузь як газопостачання: газ, транзитні мережі, регіональні газові компанії мають перебувати у державній власності. І саме держава має їх обслуговувати та регулювати тариф.

Читайте також: Вартість комуналки у січні: скільки потрібно платити жителям Хмельницького.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую