ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Вартість комуналки у січні: скільки потрібно платити жителям Хмельницького

Економіка 6515
Для хмельничан тарифи на деякі комунальні послуги зросли, а на інші — залишилися без змін
Для хмельничан тарифи на деякі комунальні послуги зросли, а на інші — залишилися без змін. Фото: з фейсбуку НБУ

Огляд тарифів, які діяли в обласному центрі впродовж січня.

Для жителів Хмельницького з 1 січня цього року зросли тарифи на низку енергоносіїв. Зокрема, на природний газ, його розподіл, холодну воду, а на електроенергію був скасований пільговий тариф на перші сто кіловатів. Певну плутанину для декого можуть внести зміни, пізніше запровадженні на державному рівні. Наприклад, Кабмін прийняв граничну ціну на блакитне паливо. Проте вона діятиме лише з 1 лютого, тому січневий тариф залишається в силі.

Кореспонденти сайту «Є» вирішили розібратися у ситуації з тарифами, щоб дізнатися скільки хмельничани мають сплатити за різні комунальні послуги, отримані у січні. Далі тарифи прописані з врахуванням податку на додану вартість. Вони стосуються побутових споживачів.

Тарифи на природний газ як товар

Для абонентів ТОВ «Хмельницькгаз Збут» за січень доведеться платити за тарифом 9 гривень 91 копійка за кубометр газу. А для споживачів ТОВ «ГК «Нафтогаз України» — 7 гривень 22 копійки за кубометр.

Проте тарифи на газ, спожитий у лютому, будуть нижчими. Зокрема, це пов’язано з рішенням уряду запровадити граничну ціну на блакитне паливо на рівні 6 гривень 99 копійок за метр кубічний. Вона діятиме з 1 лютого до кінця цього опалювального сезону або завершення карантину, але не пізніше, ніж до 31 березня.

Таким чином у лютому кубометр блакитного палива для абонентів «Хмелницькгаз Збуту» коштуватиме 6 гривень 99 копійок, а для «Нафтогазу» — 6 гривень 86 копійок.

Тариф на транспортування газу

Для абонентів АТ «Хмельницькгаз» з 1 січня тариф на транспортування газу становить 1 гривня 99 копійок за кубометр. Платіжка за цю послугу розраховується для кожного споживача окремо.

Береться кількість блакитного палива, спожитого ним впродовж минулого року, множиться на чинний тариф і ділиться на 12 місяців. Наприклад, якщо ви спожили впродовж 2020-го 500 кубів, потрібно: 500 x 1,99 / 12 = 82,91. Тобто за січень вам варто заплатити 82 гривні 91 копійку. Фактично стільки ж доведеться сплачувати й у наступні місяці до кінця 2021 року.

Встановлений НКРЕКП граничний тариф на транспортування газу на рівні 2 гривень 15 копійок (без ПДВ — 1 гривня 79 копійок) не вплинув на АТ «Хмельницькгаз», адже його тариф менший за граничний.

Тариф на електроенергію

З 1 січня скасовано пільговий тариф на перші сто кіловатів. Тому за січень абонентам ТОВ «Хмельницькенергозбут» потрібно платити за фіксованим тарифом — 1 гривня 68 копійок за кіловат. На сайті електропостачальної компанії вказано, що він діятиме з 1 січня до 31 березня цього року.

Нещодавно Кабмін запровадив компенсацію за різницю у тарифах на електроенергію для деяких побутових споживачів. Вона стосується українців, які використовують для опалення власних осель електрокотли, але не мають субсидії. Компенсація діятиме до кінця цього опалювального сезону або завершення карантину, але не пізніше, ніж до 31 березня.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що ця компенсація нараховуватиметься автоматично, тому людям нікуди не потрібно ходити. Проте, як вона діятиме на практиці, — можна буде зрозуміти лише з часом.

Тарифи на водопостачання та водовідведення

Для споживачів комунального підприємства «Хмельницькводоканал» з 1 січня зросли тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення. Таким чином населенню за минулий місяць доведеться платити: за водопостачання — 13 гривень 14 копійок за метр кубічний, а за водовідведення — 12 гривень 48 копійок за метр кубічний.

Тарифи на теплопостачання та гарячу воду

Наразі для побутових споживачів у Хмельницького вартість цих енергоресурсів залишилася без змін.

Для населення, яке є абонентоми комунального підприємства «Хмельницьктеплокомуненерго», чинні тарифи є такими:

  • на централізоване теплопостачання — 1 тисяча 480 гривень 92 копійки за гігакалорію;
  • на гарячу воду — 93 гривні 46 копійок за метр кубічний.

Для населення, яке є абонентами комунального підприємства «Південно-Західні тепломережі», чинні тарифи є такими:

  • на централізоване теплопостачання — 1 тисяча 499 гривень 51 копійку за гігакалорію;
  • на гарячу воду з рушникосушильником — 86 гривень 8 копійок за метр кубічний;
  • на гарячу воду за відсутності рушникосушильника — 79 гривень 56 копійок за метр кубічний.

За попередньою інформацією, ці тарифи залишатимуться незмінними до завершення цього опалювального сезону.

Тариф на вивезення та захоронення сміття

Тарифи підприємства «Спецкомунтранс» поки не зазнали змін, хоча у майбутньому можливе їх зростання.

Нині для мешканців будинків з функціонуючим сміттєпроводом та споживачів, які самостійно утримують контейнери та контейнерні майданчики, вони є такими (з однієї людини):

  • багатоквартирні та одноквартирні будинки з наявністю усіх видів благоустрою — 16 гривень 51 копійка в місяць;
  • будинки приватного сектору з присадибною ділянкою — 18 гривень 29 копійок в місяць.

А для мешканців будинків та споживачів, які користуються контейнерами на контейнерних майданчиках в місцях загального користування (з однієї людини):

  • багатоквартирні та одноквартирні будинки з наявністю усіх видів благоустрою — 20 гривень 14 копійок в місяць;
  • будинки приватного сектору з присадибною ділянкою 22 гривень 43 копійки.

Читайте також: Як змінити постачальника газу: хмельничанин ділиться досвідом

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую