ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Дунаївцях облаштують музей-лабораторію в центрі міста

Суспільство 1844
Музей облаштують у приміщенні станції юних натуралістів (СЮН)
Музей облаштують у приміщенні станції юних натуралістів (СЮН). Фото: надані Дунаєвецькою СЮН

У громаді планують створити своєрідний центр науки.

Музей з інтерактивними експонатами, який планують створити в рамках проєкту «Мобільний музей-лабораторія для школярів: доступ до якісної освіти в умовах пандемії COVID-19» буде не лише мобільним. Автори ідей — Агенція регіонального розвитку Хмельницької області — кажуть, грантодавець додав фінансування і завдяки цьому музей буде не лише мобільним, але й стаціонарним.

«Попередньо планувалося, що формат музею-лабораторії буде мобільним. Інтерактивні експонати на спеціальному автомобілі планувалося перевозити у всі населені пункти Дунаєвецької громади, а згодом розширити географію цієї ідеї і на територію всієї області, щоб усі мали можливість брати участь у цікавих і пізнавальних уроках. Однак, завдяки тому, що грантодавець, після розгляду проєктної заявки, збільшив суму фінансування проєкту, під музей-лабораторію облаштують і стаціонарне приміщення. Музей зможуть відвідати усі бажаючі незалежно від того де в той час буде мобільний музей-лабораторія», — каже менеджерка проекту Юлія Канарська.

За її словами, концепція передбачає, що у приміщенні, окрім виставкового залу для інтерактивних експонатів, буде можливість проводити майстер-класи, семінари, навчання, різноманітні досліди, наукові експерименти. Музей, який стане своєрідним центром науки у Дунаєвецькій громаді, знаходитиметься у самому центрі міста, а поруч — головні туристичні візитівки міста: колишній монастир капуцинів, палац Красінських, лютеранська кірха.

Музей буде розміщуватися у приміщенні Станції юних натуралістів, що поблизу Церкви Різдва Христового.

Ініціатива створення музею-лабораторії підтримана у межах спільного проєкту Уряду Швеції та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку». Проеєт реалізовує Агенція регіонального розвитку Хмельницької області у партнерстві із Дунаєвецькою міською радою.

Читайте також: У Меджибожі експонують незвичайну колекцію… мініатюрного взуття

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую