ye-logo.v1.2

Три місця і сім переможців — у конкурсі ідей взяли участь понад сотні учасників

Суспільство 686
Конкурс ідей тривав два трижні
Конкурс ідей тривав два трижні. Фото: zmist.pl.ua

Конкурс ідей тривав протягом двох тижнів.

Оголосила конкурс Агенція регіонального розвитку Хмельницької області (АРР). Головна його ідея полягала в тому, щоб активізувати не лише працвників апарату рад різних рівнів, але й жителів громад: сіл, селищ і міст. Подати свої заявки на конкурс могли усі бажаючі і за два тижні в агенцію надійшло 117 ідей — від дитячих майданчиків до поліцейської станції на воді, від встановлення смітників і до промислової переробки біоматеріалів. Серед усіх ідей, каже директорка АРР Катерина Савчук, важко було вибрати переможців на перші три місця, адже ідеї із дуже різних напрямків, яким важко конкурувати між собою.

«Ми обрали спочатку майже два десятки ідей, а вже потім, після детального обговорення та голосування усіх спеціалістів Агенції, обрали сім, які і розділили три призові місця. Крім того, ще до оголошення переможців, одну ідею ми вписали у свою проектну заявку, яку подали на конкурс до Українського культурного фонду, а ще одну — взяли до опрацювання поза конкурсом, адже саме під ту ідею була актуальна грантова можливість», — каже Катерина Савчук.

Перше місце у конкурсі посіла ідея «Навчись рятувати життя» — домедична допомога для учнів старших класів, вчителів, вихователів дитячих садочків, яка буде реалізована спочатку у Новій Ушиці, а згодом масштабована і на території усієї області. Для цієї ідеї, згідно з умовами конкурсу, Агенція розробить концепцію, проектну заяку та підшукають шляхи фінансування.

На другому місці дві ідеї: інтерактивний арт-об’єкт «Музей-мистецьке кафе Пшездецьких» у Чорному Острові та «Трав’ярня — екотуризм, виробництво фіточаїв і унікальність бакотського різнотрав’я» у Старій Ушиці. Ці дві ідеї будуть забезпечені повним консультаційним супроводом та підбором грантових можливостей.

Одразу чотири ідеї відібрали на третє місце. Їх об’єднує тема STEM-освіти і реалізовані вони будуть у Хмельницькому, Славуті, Нетішині і Білогір’ї. Авторам цих ідей буде наданий консультаційний супровід у розробці концепції та проектної заявки.

Окрім семи ідей-переможців, ще майже десять ідей відібрали для подальшої реалізації

На конкурс також були подані 25 проектів із тематики безпеки — це і створення центрів безпеки, і пожежних добровільних команд, і встановлення пожежних гідрантів, і навіть рятувальних станцій на воді.

В Агенції регіонального розвитку Хмельницької області кажуть, усі безпекові проекти виокремили і, спільно з громадами, Головними управліннями Національної поліції та ДСНС у Хмельницькій області, будуть аналізувати і працювати над розробкою проектних ідей та заявок.

В окрему категорію відібрали також ідеї, які стосуються тем енергозбереження та переробки сміття. Як пояснює Катерина Савчук, це довгострокові проекти, тому до опрацювання цих ідей в Агенції будуть залучені органи місцевого самоврядування, профільні спеціалісти та організації-партнери.

«Із усіх 117 ідей, лише невелика кількість таких, за які в Агенції не братимуться. Це ідеї, для реалізації яких у заявників немає дозвільної документації, або вкладені в ідею фінанси надто перевищують отриману користь», — зазначають в АРР.

Щодо термінів, то в Агенції зазначають, що частину проектів можна буде реалізувати ще цього року, а частина - довготривалі, результатів можна буде очікувати через два-три роки. 

Читайте також: У Дунаївцях облаштують музей-лабораторію в центрі міста

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую