ye-logo.v1.2

Підвищення штрафів для водіїв: як голосували нардепи від Хмельниччини

Суспільство 2638
Найперше посилення адміністративної та кримінальної відповідальності торкнеться водіїв, які керують авто у стані алкогольного сп
Найперше посилення адміністративної та кримінальної відповідальності торкнеться водіїв, які керують авто у стані алкогольного сп'яніння. Фото: ілюстративне freepik.com

Прийнятий законопроєкт також доповнив Кримінального кодексу України новою статтею.

Сьогодні, 16 лютого, Верховна Рада України прийняла законопроєкт №2695. Він стосується посилення відповідальності для водіїв за порушення правил дорожнього руху. Такими законодавчими змінами парламентарі підвищили різні види штрафів. Зокрема, за кермування у стані сп’яніння, їзду без прав, перевищення швидкості… Також були запровадженні зміни до Кримінального кодексу України.

У пояснювальній записці до цього законопроєкту вказано, що в Україні щодоби внаслідок дорожньо-транспортних пригод гине в середньому 15 людей, а ще орієнтовно 150 — отримують ушкодження різної тяжкості. Однією з причин такої ситуації є те, що водії, які керують авто у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, не завжди отримують належне покарання.

На переконання авторів законодавчих змін, посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху сприятиме запобіганню вчинення правопорушень водіями. Відповідно це зменшить кількість аварій.

Які нові штрафи та покарання передбачені для водіїв?

Найперше проголосований законопроєкт передбачає підвищення штрафів за кермування у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Якщо такого водія вперше спіймають «на гарячому», йому загрожуватиме 17 тисяч гривень штрафу з позбавленням права керувати транспортними засобами терміном на один рік.

Повторне правопорушення, вчинене впродовж року, вже передбачатиме 34 тисячі гривень штрафу та позбавлення права керувати транспортними засобами терміном на три роки. Найбільш суворе покарання загрожуватиме водіям, яких втретє спіймали на кермуванні напідпитку: 51 тисяча гривень штрафу й позбавлення права керувати транспортними засобами терміном на десять років.

Ще однією новацією є запровадження поняття «адміністративного арешту» за кермування у стані сп’яніння. Максимальний його термін — 15 діб.

Перевищення дозволеної швидкості руху, створення аварійної ситуації, ненадання переваги «швидким». Якщо перевищення швидкості у населених пунктах становитиме від 20 до 50 кілометрів за годину, водію може загрожувати 340 гривень штрафу. За перевищенням швидкості на понад 50 кілометрів за годину доведеться заплатити 1 тисячу 700 гривень. Також передбачено штраф за створення аварійної ситуації. Він становитиме 3 тисячі 400 гривень.

Стільки ж доведеться заплатити водію, якщо він покине місце аварії. За цей вчинок водія також можуть на рік-два позбавити права керувати автомобілем. А штраф за пошкодження інших транспортних засобів або дороги становитиме 1 тисячу 190 гривень.

За ненадання переваги каретам швидкої допомоги та іншим аварійно-рятувальним службам несумлінного водія можуть оштрафувати на 680 гривень.

Кермування автомобілем без прав. Якщо у водія не було при собі прав, його можуть оштрафувати на 425 гривень. У випадках, коли він їх взагалі немає або передав керування авто особі без прав, стягнення буде вищим — 3 тисячі 400 гривень.

Суворіше покарання передбачено для водія, якого вже позбавили прав, але він все одно був за кермом автомобіля. У такому випадку йому загрожуватиме 20 тисяч 400 гривень штрафу. Повторене вчинення такого правопорушення впродовж року передбачатиме 40 тисяч 800 гривень штрафу з позбавленням права керування транспортним засобом терміном від п’яти до семи років.

За ДТП у стані сп’яніння відповідальність буде суворішою

Проголосований законопроєкт доповнив чинний Кримінальний кодекс України статтею 286-1 (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння).

Тому за вчинення ДТП з потерпілими водієм, який перебуває у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, які знижують увагу та швидкість реакції, вона передбачає такі покарання:

  • у випадку спричинення потерпілому тілесних ушкоджень середньої тяжкості — до трьох років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами терміном від трьох до п’яти років;
  • у випадку спричинення потерпілому тяжких тілесних ушкоджень — від трьох до восьми років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами терміном від п’яти до восьми років;
  • у випадку спричинення потерпілому смерті — від п’яти до десяти років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами терміном від п’яти до десяти років;
  • у випадку спричинення загибелі кількох осіб — від семи до дванадцяти років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами терміном від семи до десяти років.

Як голосували за цей законопроєкт депутати від Хмельниччини?

З 373 народних депутатів такі законодавчі зміни підтримало 325 обранців. Троє нардепів проголосували проти, 19 — утрималися, 26 — не голосували.

А нардепи від Хмельниччини голосували так:

Віктор Бондар (депутатська група «Партія «За майбутнє») — за;
Руслан Стефанчук (позафракційний) — за;
Володимир Ватрас (фракції «Слуга народу») — за;
Олександр Герега (депутатська група «Партія «За майбутнє») — відсутній;
Юрій Заславський (фракції «Слуга народу») — за;
Олексій Жмеренецький (фракції «Слуга народу») — за;
Олена Копанчук (фракції «Слуга народу») — за;
Сергій Лабазюк (депутатська група «Партія «За майбутнє») — не голосував;
Сергій Мандзій (фракції «Слуга народу») — за;
Ігор Марчук (фракції «Слуга народу») — за;
Денис Монастирський (фракції «Слуга народу») — за;
Микола Стефанчук (фракції «Слуга народу») — за.

Читайте також: Верховна Рада прийняла закон про дистанційну роботу: як голосували нардепи від Хмельниччини

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую