ye-logo.v1.2

Столичні компанії оштрафували за змову на тендері військових з Кам’янця-Подільського

Суспільство 726
Антимонопольники кажуть, що столичні компанії «змовилися» на проведенні тендеру щодо ремонту спортзалу для військових
Антимонопольники кажуть, що столичні компанії «змовилися» на проведенні тендеру щодо ремонту спортзалу для військових. Фото: ілюстративне pixabay.com

Хоча військова частина скасувала тендер, його учасників все одно притягнули до відповідальності за узгоджені дії.

Нещодавно співробітники Південно-Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України притягнули до відповідальності дві київські компанії. Причиною стали їх узгоджені дії під час тендеру, який проводила військова частина з Кам’янця-Подільського. Про це повідомила пресслужба територіального відділення Антимонопольного комітету.

За її інформацією, вказаний тендер ще у 2018 році проводила військова частина А1884 (йде мова про 201-й навчальний центр інженерних військ та військ радіаційного, хімічного, біологічного захисту, розташований у Кам’янці-Подільському — авт.). Він стосувався визначення підрядника для проведення поточного ремонту спортивного залу. Також переможець публічної закупівлі мав подбати про встановлення спортивного інвентарю та обладнання.

Учать у цьому тендері взяло два товариства з обмеженою відповідальністю, які зареєстровані у Києві. А саме: ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики» і ТОВ «Фітнес Трейдінг». Представники співробітники територіального відділення Антимонопольного комітету встановили, що ці компанії спотворили результати публічних торгів.

Втім, їх дії так не змогли завдати шкоди державі, адже військова частина скасувала тендер. Попри це «змовників» все притягнули до відповідальності.

Тому Антимонопольний комітет оштрафував ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики» і ТОВ «Фітнес Трейдінг» загалом на 107 тисяч гривень (тобто кожну компанію на 53 тисячі 500 гривень — авт.). Крім того, їм фактично заборонили впродовж трьох років брати участь у публічних закупівлях.

«Замовник скасував процедуру закупівлі, проте закон зобов’язує притягувати суб’єктів господарювання до відповідальності за неконкурентну поведінку. А дії саме цих учасників у своїй сукупності свідчать про вчинення ними порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Зокрема, товариства пов’язані відносинами контролю та знаходяться за однією адресою», — пояснив голова Південно-Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Олег Федорчук.

Читайте також: «Хмельницькгаз Збут» підозрюють у завищенні тарифів на газ

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую