ye-logo.v1.2

На вулиці Староміській висадять 40 платанів

Суспільство 1383
Існуючі дерева викурчують і посадять нові
Існуючі дерева викурчують і посадять нові. Фото: Андрія Ящишена

Аварійні й старі дерева викорчують.

У Хмельницькому на вулиці Староміській викорчують старі дерева та посадять нові. З'являться вони на відрізу вулиці, що веде до парку імені Чекмана уже цього року.

 «Третину тих дерев, які там є, вже пеньки, ще третина хворі, гнилі або з омелою. Тільки з десяток дерев залишилися напроти школи, які хороші  й здорові. Безперечно, старі дерева треба видалити, але відразу посадити нові», - зазначив заступник міського голови Василь Новачок телеканалу «Місто».

На Староміській замість лип та горіхів хочуть посадити платани. Зараз у місті таких дерев уздовж доріг та в парках немає. У бюджеті громади на придбання платанів передбачили 200 тисяч гривень. Планують купити 40 таких дерев.

«Прийняли рішення посадити нормальні, великі, зелені насадження з закритою кореневою системою, діаметром стовбура 10 сантиметрів, вже з нормальною сформованою кроною. Висота дерев буде сягати 3,5- 4 метрів. Те, що коренева система закрита, дозволить їм нормально і швидко адаптуватися до пересадки. Дерева не такі поширені у нас, але, разом з тим, витривалі до наших кліматичних умов, дають гарну тінь, ростуть великі і витривалі до шкідників», - додав Василь Новачок телеканалу.

Платани мають білу кору. Фото: pixabay.com

За його словами, листя платанів схоже на кленове. Дерева мають цікаву кору – білу і тоненьку, й складається враження, що вона відсутня взагалі. Живуть платани довго, до 300 років. 

 

Читайте також: Обрізка дерев у хмельницькому парку: комунальники прокоментували претензії екоінспекції

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую