ye-logo.v1.2

Обрізка дерев у хмельницькому парку: комунальники прокоментували претензії екоінспекції

Суспільство 2891
За словами Олександра Боднарчука, кронування старих дерев проводили задля безпеки людей
За словами Олександра Боднарчука, кронування старих дерев проводили задля безпеки людей. Фото: Артема Баландіна

Директор КП «Парки і сквери міста Хмельницького» пояснив, чому вони вирішили провести кронування деяких дерев.

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області вимагає, щоб комунальне підприємство КП «Парки і сквери міста Хмельницького» добровільно сплатило понад 182 тисячі гривень. Саме у таку суму екологи оцінили завдану шкоду довкіллю під час омолодження комунальниками дерев у парку імені Михайла Чекмана. Кореспонденти сайту «Є» вирішили дізнатися у керівництва КП «Парки і сквери міста Хмельницького», чи підприємство оскаржуватиме рішення державних інспекторів та чому було вирішено провести обрізку дерев.

Позиція екоінспекції

За інформацією пресслужби обласної екоінспекції, державні інспектори встановили, що на території парку імені Михайла Чекмана було пошкоджено скелетні гілки (найбільші розгалуження, що відходять від стовбура — авт.) та вершини 34-х дерев різних порід. Відповідальним за це визнали комунальне підприємство «Парки і сквери міста Хмельницького». Завдану довкіллю шкоду екологи оцінили у 182 тисячі 328 гривень.

«Ці кошти КП «Парки і сквери міста Хмельницького» має добровільно сплатити у місячний термін. У разі невиконання цього зобов’язання екоінспекція буде змушена звернутись з позовом до суду про примусове стягнення завданої шкоди», — зазначили у Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області.

Пояснення хмельницьких комунальників

Директор КП «Парки і сквери міста Хмельницького» Олександр Боднарчук розповів кореспондентам сайту «Є», що вони у п’ятиденний термін написали екоінспекції заперечення. Поки що комунальники не отримували від державних інспекторів жодних документів з виставленим рахунком на відшкодування.

«Вони про це написали у фейсбуці, але документів поки не присилали. Я не розумію, за що вони нарахували нам саме таку суму. Щось зможу про це казати лише, коли нам нададуть всі докази й акти перевірки», — зазначив Олександр Петрович.

Також він переконує, що кронування, тобто видалення великих і малих скелетних гілок дерев, було правильним і необхідним рішенням.

«Ми проводили кронування задля безпеки перебування відвідувачів у парку імені Михайла Чекмана. Гілля обрізали на деревах, яким понад 80 років і вони нависали над алеями. Навіть при незначних поривах вітру вони могли загрожувати здоров’ю та життю людей. Тому переконаний, що ми правильно вчинили. Крім того, нічого не страшного не сталося: весною ці дерева знову ростимуть. У цьому зможуть переконатися всі відвідувачі парку», — розповів Олександр Боднарчук.

Нагадаємо, що увагу екологів до обрізки дерев у парку Чекмана привернув допис користувачки фейсбуку Афіна Черкезової, опублікований на початку січня.

Читайте також: Торба замість пакета: як робити покупки, щоб зменшити вплив на екологію

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую