FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
1 Липня, 2024

Українцям доведеться перейти на «літній» час: у Верховній Раді провалили голосування

Цього року перехід на «літній» час припадатиме на 28 березня. Фото: ілюстративне pixabay.com

Законопроєкт, який має скасувати переведення годинників, поки відправили на доопрацювання.

Сьогодні, 19 березня, на позачерговому засіданні Верховної Ради розглядали законопроєкт «Про обчислення часу в Україні». Для його прийняття нардепам забракло лише 14 голосів. Через це українцям 28 березня знову доведеться перейти на «літній» час. Кореспонденти сайту «Є» дізналися, як голосували нардепи від Хмельниччини за такі законодавчі зміни.

Для початку нагадаємо, що автором законопроєкту «Про обчислення часу в Україні» став перший заступник голови парламенту Руслан Стефанчук. Він запропонував затвердити єдиний та незмінний для всієї країни стандарт — Київський час, який відповідатиме другому годинниковому поясу (UTC+2).

Щоб скасувати цьогорічне переведення стрілок годинників, законопроєкт підготували до другого читання за скороченою процедурою й прописали, що він набирає сили на наступний день після прийняття.

Під час розгляду законопроєкту було запропоновано низку правок, жодну з яких не підтримала парламентська більшість. Зокрема, нардеп Володимир В’ятрович закликав колег не поспішати зі скасуванням переходу на «літній» час. За його словами, це створить проблеми авіакомпаніям, адже країни Євросоюзу цьогоріч перейдуть на «літній» час. А Україна має синхронізуватися з ЄС.

На це голова підкомітету Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Олександр Колтунович заявив, що Україна географічно розташована часовому поясі UTC+2. Якщо ми перейдемо знову на «літній» час, то опинимося у поясі UTC+3, за яким живе Москва.

Однак усі дискусії виявилися марними — 28 березня українці знову мають перевести стрілки годинників, адже для прийняття законодавчих змін нардепам забракло 14 голосів. З 292 зареєстрованих кнопки «за» натиснули 212 обранців при необхідних 226 голосах. Натомість 12 висловилися «проти», 24 — утрималися, 44 — не голосували.

Проте, на відміну від минулих подібних законодавчих ініціатив, цей законопроєкт «не похований». Верховна Рада знову розглядатиме його після внесення необхідних правок. Таку пропозицію підтримала більшість зареєстрованих народних обранців.

А нардепи від Хмельниччини за сам законопроєкт голосували так:

  • Віктор Бондар (депутатська група «Партія «За майбутнє») — не голосував;
  • Руслан Стефанчук (позафракційний) — за;
  • Володимир Ватрас (фракції «Слуга народу») — за;
  • Олександр Герега (депутатська група «Партія «За майбутнє») — не голосував;
  • Юрій Заславський (фракції «Слуга народу») — за;
  • Олексій Жмеренецький (фракції «Слуга народу») — за;
  • Олена Копанчук (фракції «Слуга народу») — за;
  • Сергій Лабазюк (депутатська група «Партія «За майбутнє») — не голосував;
  • Сергій Мандзій (фракції «Слуга народу») — за;
  • Ігор Марчук (фракції «Слуга народу») — відсутній;
  • Денис Монастирський (фракції «Слуга народу») — за;
  • Микола Стефанчук (фракції «Слуга народу») — за.

Читайте також: У Хмельницькому посилюють карантин: які обмеження діятимуть з понеділка