FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
23 Липня, 2024

Посилення карантину на Хмельниччині: які обмеження запровадили в громадах області

У більшості випадків додаткові обмеження стосуються роботи освітніх закладів. Фото: ілюстративне pixabay.com

Місцева влада деяких громад не лише обмежила роботу шкіл, а й закладів громадського харчування. А у Летичеві взагалі заборонили діяльність ринків.

Станом на ранок 20 березня Хмельниччина досі перебуває у «помаранчевій» зоні. За останніми показниками область поки не підпадає під встановлення «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки. Проте на зростання захворюваності вже відреагували у низці громад краю та запровадили власні карантинні обмеження. Кореспонденти сайту «Є» з’ясували, які заборони діятимуть у різних частинах Хмельниччини.

Ймовірно усі громади краю мають запровадити власні обмеження. Конкретні вказівки та рекомендації 19 березня були прийняті на позачерговому засіданні обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Тоді ж керівник штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з COVID-19, Микола Габрикевич розповів, що високий рівень захворюваності зареєстрований майже у всіх частинах області. Винятками є Білогірський, Старокостянтинівський та Старосинявський райони. Натомість найвищий рівень захворюваності на COVID-19 є у Волочиському, Деражнянському, Дунаєвецькому, Кам’янець-Подільському, Летичівському, Ярмолинецькому районах та містах Хмельницький, Шепетівка, Славута, Кам’янець-Подільський і Нетішин.

«Якщо не вживати відповідних обмежувальних і протиепідемічних заходів, рівень захворюваності зростатиме й госпітальна база закладів охорони здоров’я може не витримати напливу хворих», — зауважив Микола Габрикевич.

Які обмеження рекомендують запровадити для всієї області?

Згідно з протоколом обласної комісії, голови райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування мають провести засідання власних комісій з ТЕБ і НС щодо прийняття додаткових заборон:

  • на проведення всіх видів масових заходів, крім спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану, та командних матчів ігрових видів спорту професійних клубів, але без присутності глядачів;
  • на прийом відвідувачів у закладах культури та проведення культурних заходів, крім автоконцертів, автокінотеатрів, музеїв, історико-культурних заповідників і кінотеатрів, за умови наповненості залів останніх до 50 відсотків;
  • на прийом відвідувачів у розважальних закладах;
  • щодо проведення богослужінь, якщо у приміщенні не передбачено мінімум десять квадратних метрів на одну людину;
  • на прийом відвідувачів басейнами.

Крім того, органам місцевого самоврядування рекомендувала на період весняних канікул перевести педагогів шкіл на дистанційну роботу й посилити заходи з дезінфекції у дитсадках. А керівникам закладів професійної та вищої освіти — перейти на дистанційну форму навчання.

Хмельницький

Додаткові обмеження на території обласного центру діятимуть з 22 березня до завершення карантину або покращення епідеміологічної ситуації. Найперше вони стосуються закладів освіти. Поки дистанційного навчання не буде, адже у школярів почнуться весняні канікули. Однак педагогів переведуть на дистанційну роботу. Тимчасово зупинять роботу всі позашкільні заклади та гуртки. А вищим навчальним закладам на території обласного центру рекомендують перейти на дистанційну форму здобуття знань. Однак дитсадки в місті працюватимуть надалі.

В обласному центрі також заборонити проводити усі види масових заходів, а закладам культури — приймати відвідувачів. Винятками є лише кінотеатри й музеї. Також обмежать прийом громадян усі структурні підрозділи виконавчої влади. Надаватимуться лише невідкладні послуги.

За словами заступника Хмельницького міського голови Романа Примуша, якщо ситуація зі захворюваністю погіршуватися можуть запроваджуватися додаткові заборони. Від майбутньої епідеміологічної ситуації також залежатиме, чи після завершення канікул школярі повернуться за парти.

Кам’янець-Подільський

Наразі поки не оприлюднено інформацію, чи будуть в місті запровадженні додаткові обмеження. За інформацією пресслужби Кам’янець-Подільської міської ради, з впродовж 22-28 березня триватимуть весняні канікули. Якщо ж епідеміологічна ситуація буде погіршуватися, школярів переведуть на дистанційну форму навчання.

З 22 березня до 16 квітня керівництво Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка вирішило перевести студентів закладу на дистанційну форму здобуття знань.

Шепетівка

Шепетівська міська громада першою в області запровадила додаткові обмеження. Усі місцеві школи з 15 березня пішли на карантинні канікули. А наприкінці цього тижня шепетівська комісія з ТЕБ і НС прийняла низку додаткових заборон. Їх опублікували на сайті міської ради.

Ці обмеження діятимуть з 20 березня до 4 квітня. На цей час закладам громадського харчування заборонено обслуговувати відвідувачів, крім випадків доставки їжі та здійснення замовлень на винос. Для школярів дистанційне навчання буде продовжено з 29 березня до 4 квітня. А решта додаткових обмежень — аналогічна рекомендаціям обласної комісії з ТЕБ і НС.

Старокостянтинів

Згідно з протоколом місцевої комісії з ТЕБ і НС, на території Старокостянтинівської громади з 20 березня до послаблення карантину буде запроваджено дистанційну форму навчання школярів. Решта обмежень — копія вказівок обласної комісії. Також наведенні пункти, які повторюють окремі правила наведенні в постанові Кабміну, які вже й так діють у «жовтих» і «помаранчевих» зонах країни.

Летичів

Згідно зі зверненням Летичівського селищного голови Ігоря Тисячного, на території громади наразі тимчасово зупинили роботу навчальних і позашкільних закладів усіх типів, закладів харчування, крім надання послуг на відкритих майданчиках і замовлень на винос, діяльність ринків усіх типів. Крім того, заборонено проводити будь-які масові заходи.

Дунаївці та Красилів

Додаткові обмеження на території обох громад повторюють вказівки обласної комісії з ТЕБ і НС. Однак у Красилові також вирішили, що місцеві перукарні можуть приймати клієнтів лише за попереднім записом, щоб всередині не скупчувалося багато людей.

Волочиськ і Деражня

Наразі нових обмежень поки не оприлюднено. Попередні стосувалися лише освітніх закладів. Згідно з рушеннями місцевих комісій ТЕБ і НС, у школах Волочиської громади дистанційне навчання запровадили з 16 березня, а у Деражнянській громаді — зі 17 березня. В обох така форма здобуття знань мала тривати до 19 березня, адже пізніше розпочинаються весняні канікули.

Читайте також: Ситуація критична: як вирішують проблему із киснем у лікарнях Хмельницького і Славути