ye-logo.v1.2

Скасування виплати лікарняних: фейк чи правда

Суспільство 4295
В Україні питання виплат лікарняних регулюється одразу трьома законами
В Україні питання виплат лікарняних регулюється одразу трьома законами. Фото: ілюстративне freepik.com

Хвилю чуток викликали законодавчі зміни, які набудуть чинності 30 червня.

Нещодавно в соціальних мережах та деяких виданнях почала з’являтися інформація, що начебто з 30 червня цього року для українців скасують виплату лікарняних. Це пов’язують з набранням чинності деяких змін до чинного законодавства. Тому кореспонденти сайту «Є» вирішили розібратися у цій ситуації, щоб зрозуміти, чи це черговий фейк, чи все ж правда.

У нашій країні питання виплат лікарняних регулюється одразу трьома законами. Наприклад, у статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» наведено перелік випадків, у яких надається допомога з тимчасової непрацездатності. Наразі нас цікавить лише пункт №1 першої частини цієї статті, у якому йдеться про так звані «лікарняні». Раніше він звучав так: «тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві».

Однак з 30 червня цього року набувають чинності внесені до нього зміни. У новій редакції цей підпункт викладений по-іншому: «тимчасової непрацездатності на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві». Через таке формулювання дійсно є можлива загроза питанню виплат лікарняних, на що вказують деякі експерти й народні депутати. Однак все ж запевняють, що боятися нічого.

Ситуацію днями пояснили у комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

За інформацією пресслужби парламентського комітету, такі зміни були запровадженні 3 грудня після прийняття нового Закону України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я». У ньому не йдеться про скасування оплати лікарняних, а навпаки передбачено ще один вид виплат — на період реабілітації внаслідок захворювання або травми. Щоб усунути нинішню двозначність трактувань окремих положень цього закону, Верховна Рада невдовзі має розглянути кілька додаткових законопроєктів.

Наприклад, у парламенті 2 березня вже зареєстрували один з таких законопроєктів. У ньому спірний пункт запропоновано викласти у такій редакції: «тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, а також тимчасової непрацездатності на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві».

Його автори у пояснювальній записці зазначають, якщо не прийняти відповідні зміни є загроза, що після 30 червня виплату лікарняних можуть не отримати орієнтовно два з половиною мільйонів українців.

Таким чином розповсюджена у мережі Інтернет інформація щодо скасування виплати лікарняних з 30 червня є напівправдою. Звісно певна загроза є, але виникла вона через неточності у законодавстві, які мають виправити.

Читайте також: Українцям доведеться перейти на «літній» час: у Верховній Раді провалили голосування

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую