ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Українцям доведеться перейти на «літній» час: у Верховній Раді провалили голосування

Суспільство 8843
Цього року перехід на «літній» час припадатиме на 28 березня
Цього року перехід на «літній» час припадатиме на 28 березня. Фото: ілюстративне pixabay.com

Законопроєкт, який має скасувати переведення годинників, поки відправили на доопрацювання.

Сьогодні, 19 березня, на позачерговому засіданні Верховної Ради розглядали законопроєкт «Про обчислення часу в Україні». Для його прийняття нардепам забракло лише 14 голосів. Через це українцям 28 березня знову доведеться перейти на «літній» час. Кореспонденти сайту «Є» дізналися, як голосували нардепи від Хмельниччини за такі законодавчі зміни.

Для початку нагадаємо, що автором законопроєкту «Про обчислення часу в Україні» став перший заступник голови парламенту Руслан Стефанчук. Він запропонував затвердити єдиний та незмінний для всієї країни стандарт — Київський час, який відповідатиме другому годинниковому поясу (UTC+2).

Щоб скасувати цьогорічне переведення стрілок годинників, законопроєкт підготували до другого читання за скороченою процедурою й прописали, що він набирає сили на наступний день після прийняття.

Під час розгляду законопроєкту було запропоновано низку правок, жодну з яких не підтримала парламентська більшість. Зокрема, нардеп Володимир В’ятрович закликав колег не поспішати зі скасуванням переходу на «літній» час. За його словами, це створить проблеми авіакомпаніям, адже країни Євросоюзу цьогоріч перейдуть на «літній» час. А Україна має синхронізуватися з ЄС.

На це голова підкомітету Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Олександр Колтунович заявив, що Україна географічно розташована часовому поясі UTC+2. Якщо ми перейдемо знову на «літній» час, то опинимося у поясі UTC+3, за яким живе Москва.

Однак усі дискусії виявилися марними — 28 березня українці знову мають перевести стрілки годинників, адже для прийняття законодавчих змін нардепам забракло 14 голосів. З 292 зареєстрованих кнопки «за» натиснули 212 обранців при необхідних 226 голосах. Натомість 12 висловилися «проти», 24 — утрималися, 44 — не голосували.

Проте, на відміну від минулих подібних законодавчих ініціатив, цей законопроєкт «не похований». Верховна Рада знову розглядатиме його після внесення необхідних правок. Таку пропозицію підтримала більшість зареєстрованих народних обранців.

А нардепи від Хмельниччини за сам законопроєкт голосували так:

 • Віктор Бондар (депутатська група «Партія «За майбутнє») — не голосував;
 • Руслан Стефанчук (позафракційний) — за;
 • Володимир Ватрас (фракції «Слуга народу») — за;
 • Олександр Герега (депутатська група «Партія «За майбутнє») — не голосував;
 • Юрій Заславський (фракції «Слуга народу») — за;
 • Олексій Жмеренецький (фракції «Слуга народу») — за;
 • Олена Копанчук (фракції «Слуга народу») — за;
 • Сергій Лабазюк (депутатська група «Партія «За майбутнє») — не голосував;
 • Сергій Мандзій (фракції «Слуга народу») — за;
 • Ігор Марчук (фракції «Слуга народу») — відсутній;
 • Денис Монастирський (фракції «Слуга народу») — за;
 • Микола Стефанчук (фракції «Слуга народу») — за.

Читайте також: У Хмельницькому посилюють карантин: які обмеження діятимуть з понеділка

Коментарі:

26.03.2021 21:59

Олег Кількість смертей, на жаль зараз збільшиться. Добавиться ще стресів, перевтоми, загострення хвороб ... І це в першу чергу із-за Хмельниччини. Вірніш народних(?) депутатів-хмельничан  - Лабазюка, Гереги, Бондаря  які не проголосували за скасування переходу на літній час. На який потрібно буде перейти з 27 на 28 березня. 14 голосів не вистачило за це рішення, і 3-є (!) народних-трутня, наші, хмельницькі.  Тому якщо у когось з подолян, буде більшати  зараз та восени (коли знову через кремлівських  та інших агентів, прийдеться ще раз переводити годинники назад) трагічних випадків та хвороб,  знайте в цьому є і вина наших не народних, а "злодійський" чи запроданських депутатів - Лабазюка, Гереги, Бондаря. Не уже їм не шкода своєї рідні? Бумеранг же повертається, та ще з іншою силою, якщо не до них самих, то до їх оточення? Чи вони такі твердолобі, що надіються, що за їхні свідомі чи не свідомі помилки  будуть розраховуватися їхні нащадки?!! Прикро, що вони зачасто самі не розуміють: - ну і що, що ми не голосували? Ми часто нейтральні, дуже частенько не голосуємо, щоб нікого не підставити, нікого не образити, нікому не наступити, бо ми таку дурні, перепрошую, вірніше не мудрі ... Один яскравий приклад: - Донецьк, Луганськ... там свого часу теж було багато нейтральних, не голосувавших, не визначивших ...щоб нікого не образити. А те що зараз в тому числі загинуло на сході 15 тис людей!!! Який відсоток вини в цих смертях тих "нейтральних..."? Якщо  Лабазюку, Герегі, Бондарю пофіг, бо партійні справи, чи щось інше  вимагало не голосувати, щоб провалити...То можливо хоч їх рідні зможуть поставити їх на місце з їх не визначеністю. В багатьох питаннях!!!! PS . фото  Жмеренецького тут зайве, він головував "За" відміну літнього часу. Але хай знає))) - що він теж міг би докласти зусиль щоб  Лабазюк, Герега, Бондарь не були такими заклятими, нейтральними.., тобто запроданцями!   Іншого фото просто не було, цієї хронічно грішної трійці, тому Олексій вибачай!

19.03.2021 20:29

Олег Бондар, Герега, Лабазюк - усі хто свого часу активно чи пасивно підтримували зека Януковича. А зараз усе роблять щоб бути в ногу з москвою. Смерті хлопців на сході їм не почому. Напевно медвечук їм зраз платить. 14 голосів яких забракло, 3-є запроданців з Хмельниччини!!!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую