ye-logo.v1.2

Християни західного обряду святкують Великдень: основні традиції

Суспільство 808
Християни західного обряду відзначають Світле Христове Воскресіння
Християни західного обряду відзначають Світле Христове Воскресіння. Фото: ілюстративне pixabay.com

Сьогодні християни західного обряду відзначають Світле Христове Воскресіння.

Сьогодні, 4 квітня, християни західного обряду відзначають одне із найголовніших свят церковного року – Великдень. В основі свята лежить біблійна історія про те, як син Божий віддав своє життя за гріхи людей і спасіння роду людського, а потім воскрес, перемігши смерть.

Великдень – це одне із головних свят, як у католиків, так і у православних. Цього дня християни згадують та радіють диву Воскресіння Ісуса Христа. Великдень католики святкують раніше від православних, проте це свято завжди припадає на неділю. А тому в 2021 році католики святкують Великдень 4 квітня. Тоді як православні святкуватимуть Воскресіння Господнє майже через місяць – 2 травня.

У католиків святкування Великодніх свят розпочинається із Страсного тижня. Є у них також і Пасхальне Тридення. У Великий четвер під час відправи католики згадують Таємну Вечерю. П’ятниця – це найсумніший день, бо тоді помер на хресті Ісус. Цього дня в храмах вівтар повністю оголений: без розп’яття, свічок та обрусів. Католики дякують Богу за те, що пожертвував заради людства своїм єдиним сином.

На суботу припадає Вігілія. Цього дня католики проводять обряд благословення вогню та води. У храмах священники освячують вогонь та воду. Після цього усі віряни у храмі запалюють свічку - Пасхал, який католики, як і освячену воду несуть додому.

Загалом Великдень – це сімейне свято. Після святкової відправи та освячення великодніх кошиків уже вдома збираються за святковим столом та смакують святкові страви. Цього світлого дня прийнято запрошувати на обід друзів і рідних. На столі присутні також яйця, пофарбовані в різні кольори. Вони уособлюють початок нового життя.

Ще одним символом Воскресіння Господнього католики вважають Великоднього кролика. Саме солодощами у його вигляді прийнято пригощати малечу.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую