ye-logo.v1.2

Штрафи та електронний квиток: нові правила проїзду в хмельницьких тролейбусах

Суспільство 9635
З 1 липня у хмельницьких тролейбусах готівку за проїзд не прийматимуть
З 1 липня у хмельницьких тролейбусах готівку за проїзд не прийматимуть. Фото: з архіву редакції

На їх основі буде скасовано готівковий розрахунок у міському електротранспорті.

Нещодавно виконавчий комітет Хмельницької міської ради затвердив нові правила користування електричним транспортом. У них прописані права й обов’язки пасажирів, водіїв і контролерів. Власне їх запровадження стало підґрунтям для переходу з 1 липня на виключно безготівковий розрахунок за проїзд у міських тролейбусах. Прописано й процедуру накладення штрафів на пасажирів без електронного квитка. Сайт «Є» виділив основні положення нових правил.

Як платити за проїзд у тролейбусі?

У нових правилах відсутня можливість заплати за проїзд у тролейбусі готівкою. Для цього існують різні види електронних квитків. Наприклад, електронна картка, разовий квиток з QR-кодом, мобільний застосунок… Кожен з них має свої особливості. Тому рекомендуємо почитати про те, як ними користуватися у детальному матеріалі сайту «Є»: «Випробувано на собі: як користуватися електронними та разовими квитками у хмельницьких тролейбусах».

Однак нагадаємо, що під час оплати електронною карткою, яку можна придбати у кіоску з пресою, поїздка в тролейбусі коштує п’ять гривень. Для решти видів електронних квитків — шість гривень.

Існують різні види електронних квитків, якими можна розплатитися за поїздку в тролейбусі. Фото: з архіву редакції

Існують різні види електронних квитків, якими можна розплатитися за поїздку в тролейбусі. Фото: з архіву редакції

Зайшовши у тролейбус потрібно одразу самостійно прикласти електронний квиток до валідатора, а не чекати на наступну запинку. Проїзд вважається сплачений після відповідного повідомлення на екрані валідатора. Якщо ж на вашому рахунку немає коштів або квиток заблоковано, на валідаторі з’явиться відповідний напис. Як наслідок, поїздка вважатиметься неоплаченою.

Після валідації електронного квитка його потрібно зберігати при собі до кінця поїздки й показати на вимогу контролера. Якщо ж ви його загубите або через пошкоджений його неможливо перевірити, поїздка вважатиметься не оплаченою. У такому разі вам загрожуватиме штраф. Це ж стосується людей, які з 1 липня намагатимуться заплати у тролейбусі готівкою.

Що робити пільговикам?

Населення, яке має право на пільговий проїзд, повинне мати при собі персональний електронний квиток (пільгову картку) та посвідчення, яке підтверджує таке право. Жителі Хмельницької міської громади можуть отримати таку картку в органах соціального захисту.

Для решти доведеться платити або ж звернутися до органів самоврядування власної громади для забезпечення монетизації пільгового проїзду. Фактично це питання ще мають унормувати законодавчі зміни, які невдовзі розглядатиме Верховна Рада України.

Пільговий квиток теж потрібно прикладати до валідатора. Інакше поїздка в тролейбусі вважатиметься неоплаченою, що може стати причиною накладання штрафу.

Як платити за дітей?

У тролейбусі можна не сплачувати за дітей віком до шести років включно. Однак тоді їм не має надаватися окреме місце для сидіння. Тобто доведеться тримати дитину на колінах.

Перевезення багажу: за що можна не платити

З багажу безплатно можна перевозити ручну поклажу. Наприклад, упаковані речі, розмір яких не перевищує 60 сантиметрів у висоту, 40 сантиметрів у довжину та 20 сантиметрів у ширину, або довгомірні предмети завдовжки до 150 сантиметрів та діаметром до 10 сантиметрів. Це ж правило стосується однієї пари лиж, велосипеду в розібраному вигляді, дитячих санчат, дитячого або інвалідного візків, дрібного садового інвентарю у відповідному пакуванні, дрібних тварин у кошиках або сумках зі суцільним дном, собак у намордниках і з повідцем. Однак тварина не повинна забруднювати салон.

За решту багажу доведеться платити. Ця вимога стосується й пільгових категорій населення. Перевезення багажу коштує стільки ж, як поїздка в тролейбусі.

Таким чином, якщо у вас багаторазова картка, вам потрібно прикласти її до валідатора двічі. Між першим і другим разом варто зачекати 10-15 секунд. Як наслідок, з вашого рахунку буде знято 10 гривень. В іншому разі потрібно придбати два разові квитки та валідувати їх. Це коштуватиме вам 12 гривень.

Єдиний випадок, коли можна не сплачувати за поїздку в тролейбусі

Може статися така ситуація: ви зайшли в тролейбус і заплатили за проїзд, але він вийшов з ладу й не доїхав до необхідної зупинки. У такому разі, пересівши на інший тролейбус, ви не зобов’язані сплачувати за нього.

Як штрафуватимуть за несплачений проїзд?

Чи заплатив пасажир за поїздку, перевірятимуть контролери. Вони ж будуть накладати штрафи та вилучати недійсні проїзні документи. Наприклад, у людини можуть забрати пільгову картку, яка їй не належить, адже вона незаконно її використовує.

Для перевірки у салон тролейбуса має заходити як мінімум два контролери. Вони мусять мати нагрудні значки (бейджі) з написом «Контролер Служби контролю», на яких вказані їхні прізвища та імена. Перед початком перевірки контролери зобов’язані повідомити про це пасажирів і запропонувати їм підготувати свої електронні квитки й документи.

За безквитковий проїзд пасажир мусить слати контролерам двадцятикратну вартість поїздки. Нині це 120 гривень. Якщо ж людина від цього відмовиться, то контролери складуть на неї протокол про скоєння адміністративного правопорушення. Також контролери можуть викликати поліцію.

Читайте також: Хмельницьким інспекторам з паркування дозволили евакуйовувати автомобілі порушників

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую