ye-logo.v1.2

Випробувано на собі: як користуватися електронними та разовими квитками у хмельницьких тролейбусах

Суспільство 13778
Заплановано, що з 1 липня у хмельницьких тролейбусах перестануть приймати готівку
Заплановано, що з 1 липня у хмельницьких тролейбусах перестануть приймати готівку. Фото: автора

Кореспонденти сайту «Є» перевірили нові способи оплати за проїзд.

Заплановано, що з 1 липня у хмельницьких тролейбусах перестануть приймати готівку. У них діятиме виключно безготівковий розрахунок. Поїздку в тролейбусі можна буде оплатити кількома способами. Зокрема, електронним або разовим квитками. Як це правильно зробити? Кореспонденти сайту «Є» спробували оплатити поїздку в тролейбусі по-новому й підготували покрокову інструкцію.

Найперше зазначимо, що йдеться виключно про тролейбуси. У платіжних терміналах і деяких застосунках вже можна придбати разові квитки з QR-кодом для проїзду і в маршрутках. Однак нині не потрібно їх купувати, адже автобусні маршрути ще не обладнанні валідаторами. Тому разові квитки у них поки що не приймають. Через відсутність валідаторів у маршрутках також нині не можна розплатитися електронним квитком.

Тому, щоб не сплутати разові квитки для тролейбусів і автобусів, потрібно звертати увагу на їх ціну. Перші коштують шість гривень, а інші — вісім гривень.

Де придбати електронний квиток і як оплатити проїзд?

Розпочнемо з електронних квитків, адже для їх власників проїзд у тролейбусі коштує п’ять гривень. Фактично така ціна є їх перевагою над нинішнім готівковим розрахунком і разовими квитками, які коштують по шість гривень.

Придбати електронний квиток можна у різних частинах Хмельницького. Усі місця їх продажу та поповнення, нанесені на інтерактивну мапу. Своєрідним орієнтиром можуть стати плакати з написом «Купуй електронний квиток». Втім, щоб не витрачати час на пошуки, краще прийти до найближчого місця продажу преси «Проскурів Преса», де вони продаються.

Наприклад, придбати електронний квиток можна у кіоску з пресою

Наприклад, придбати електронний квиток можна у кіоску з пресою

Станом на 1 червня електронний квиток там коштував 40 гривень. На його рахунку одразу є десять гривень, якими можна сплатити за дві поїздки. Фактично ви платите за саму картку 30 гривень, на рахунку якої є 10 гривень, а далі — поповнюєте її рахунок. Якщо ви її не загубите, вам не доведеться купувати новий електронний квиток.

До речі, не варто відкладати придбання електронного квитка «на потім», адже невдовзі може зрости їх вартість.

Щоб розплатитися електронним квитком у тролейбусі, його потрібно прикласти будь-якою стороною до валідатора й дочекатися сигналу. На екрані має спалахнути зелений колір з повідомленням, що ви оплатили проїзд. Валідатор не друкує паперових чеків, тому спершу можна розгубитися.

Щоб оплатити проїзд електронним або разовим квитком, його потрібно прикласти до валідатора

Щоб оплатити проїзд електронним або разовим квитком, його потрібно прикласти до валідатора

Електронним квитком можна заплатити не лише за себе, а ще й кількох пасажирів. Для цього після «зеленого» сигналу необхідно зачекати кілька секунд і знову прикласти квиток до валідатора. Таку дію необхідно повторювати в залежності від кількості людей, за яких ви хочете заплатити.

Якщо немає паперових квитків, як контролюватимуть оплату проїзду?

За словами виконувача обов’язків начальника міського управління транспорту та зв’язку Сергія Шепурева, оплату електронними та разовими квитками перевіряють контролери, які можуть зайти в тролейбус. Вони мають портативні термінали, які показують, скільки разів вподовж останнього часу був валідований електронний квиток. Власнику електронного або разового квитка, який вирішив не валідувати їх, тобто відмовився заплатити за проїзд, загрожуватиме штраф.

Як користуватися разовим квитком з QR-кодом?

Оплата разовим квитком з QR-кодом подібна до оплати електронним — його потрібно приставити до нижньої частини валідатора. Однак це потрібно зробити тією частиною, де нанесено QR-код. Після цього екран має засвітитися зеленим кольором.

До речі, після придбання такий QR-квиток дійсний 14 днів. Впродовж цього часу ним можна лише один раз заплатити за проїзд у тролейбусі.

Разові QR-квитки: перший придбаний у мобільному застосунку «7pik», а інший в терміналі «iBox». Їх QR-коди потрібно прикласти до валідатора

Разові QR-квитки: перший придбаний у мобільному застосунку «7pik», а інший в терміналі «iBox». Їх QR-коди потрібно прикласти до валідатора

Як повнити електронний квиток і придбати разовий?

Поповнити електронний квиток і придбати разовий можна кількома способами. У жодному з них нині не знімається комісія. Найперше це можна зробити онлайн в особистих кабінетах на сайтах mycity.khm.gov.ua та gerc.ua й у мобільному застосунку «7pik». Для цього на них спершу необхідно зареєструватися. Також можна використати платіжні термінали «City 24» та «iBox», які розміщенні у різних частинах Хмельницького.

Під час їх випробування усіх цих способів кореспонденти сайту «Є» стикнулися з деякими проблемами. Тому нижче розповімо про особливості кожного зі сервісів.

«My City Хмельницький»: проблеми з реєстрацією

Особистий кабінет на сайті mycity.khm.gov.ua став єдиним з усіх застосунків, які не вдалося випробувати. Продовж 1-7 червня кореспонденти зробили кілька спроб зареєструватися на ньому. Усі виявилися невдалими: щоразу після введення необхідної інформації з’являвся напис «Помилка. Сталася помилка при обробці Вашого запиту».

Впродовж 1-7 червня кореспондентам сайту «Є» не вдалося зареєструватися в особистому кабінеті на сайті сайтах mycity.khm.gov

Впродовж 1-7 червня кореспондентам сайту «Є» не вдалося зареєструватися в особистому кабінеті на сайті сайтах mycity.khm.gov

Поповнення рахунку на «Герці»: сайт працює, а мобільний застосунок — з проблемами

Особистий кабінет на сайті gerc.ua. Тут вже ситуація краща, але не без проблем. Вперше перейшовши на цей інтернет-сайт, необхідно натиснути кнопку «Реєстрація» і вказати свої персональні дані. Щоб поповнити електронний квиток чи придбати разовий, у верхній вкладці «Послуги» необхідно обрати пункт «Проїзд в міському транспорті м. Хмельницький». Після цього одразу з’являється зображення електронного квитка з полем, у якому необхідно написати номер вашого квитка без використання пробілів (він біля штрих-коду).

На сайті «Герц» з’являється зображення електронного квитка з полем, у якому необхідно написати номер вашого квитка

На сайті «Герц» з’являється зображення електронного квитка з полем, у якому необхідно вказати номер вашого квитка

Натиснувши кнопку «Знайти», вкажіть на скільки гривень ви хочете поповнити рахунок. Далі запропоновано кілька способів оплати: за допомогою кредитних і платіжних банківських карток, систем мобільних платежів «Google Pay» і «Київстар смарт-гроші». Придбання разового квитка проходить так само, але замість вкладки «Поповнення картки» необхідно обрати «QR-квитки».

Номер електронного квитка потрібно вводити без використання пробілів. Він нанесений біля штрих-коду. Щоб побачити пін-код, необхідно стерти сіру фарбу з правого боку від номера гарячої лінії

Номер електронного квитка потрібно вводити без використання пробілів. Він нанесений біля штрих-коду. Щоб побачити пін-код, необхідно стерти сіру фарбу з правого боку від номера гарячої лінії

На сайті «Герц» кореспондентам вдалося поповнити рахунок і придбати разовий квиток. Головний недолік — не вказано, скільки коштів залишається на електронному квитку. Однак серйозніша проблема виникла з мобільним застосунком «Герц»: впродовж кількох днів, після натиснення вкладки «Міський транспорт» з’являвся напис «Сервіс тимчасово недоступний».

Мобільний застосунок «7pik» — поки що відносно зручніший сервіс

Спершу мобільний застосунок «7pik» необхідно завантажити у «Google Play» або «App Store». Відкривши його, далі необхідно натиснути «Зареєструватися» та вказати свої персональні дані. Після цього потрібно ввести код, який прийде листом на електронну скриньку, яку ви вказали. Фактично робота з цим застосунком виявилася найбільш інтуїтивно зрозумілою.

Щоб поповнити електронний квиток, натискаємо кнопку «Транспортна картка», а опісля «+ Додати картку». Далі вводимо номер квитка без використання пробілів (він біля штрих-коду) і пін-код (щоб його побачити, необхідно стерти сіру фарбу з правого боку від номера гарячої лінії). Опісля одразу з’являється інформація, скільки коштів залишилося квитку.

Інтерфейс мобільного додатку «7pik» для кореспондентів сайту «Є» виявився найбільш інтуїтивно зрозумілим

Інтерфейс мобільного додатку «7pik» для кореспондентів сайту «Є» виявився найбільш інтуїтивно зрозумілим

Натисніть кнопку «Поповнення гаманця», й, вказавши необхідну суму, оберіть спосіб оплати. Кореспондентам сайту «Є» вдалося зробити це лише за допомогою банківської картки. Після обрання «Google Pay» або «Київстар смарт-гроші», з’являлося повідомлення «Помилка. Відсутні права на приймання такого типу платежів».

Придбання разового квитка проходить схожим способом у вкладці «QR-квитки». Після його покупки, можна побачити до якого часу він буде дійсним. Маленька порада: після виходу з тролейбуса у застосунку «7pik» провалідований квиток позначте як «використаний» і тоді він зникне. Таким чином ви не заплутаєтеся, якщо у вас зберігається багато разових квитків.

Поповнення та придбання через термінали: проблеми з пошуком

Коли починаєш шукати термінал для поповнення електронного квитка чи придбання разового, розумієш: у місті терміналів багато, але не всі для цього підходять. Левова частка від усіх терміналів це «EasyPay». Однак у них не передбачена можливість оплати громадського транспорту Хмельницького. Це можна зробити лише у терміналах «City 24» та «iBox».

Наприклад, 1 червня кореспондентам сайту «Є» вдалося знайти термінал «City 24» в одному з магазинів поблизу автовокзалу №5, а два «iBox» — у підземному переході поблизу зупинки громадського транспорту «Торговий центр». Проте у жодному з них не вдалося ні поповнити електронний квиток, ні придбати разовий, хоча така можливість у них була передбачена. З’являлася помилка, що ця послуга поки що не доступна.

Один з терміналів «iBox», який розташований у підземному переході поблизу зупинки «Торговий центр»

Один з терміналів «iBox», який розташований у підземному переході поблизу зупинки «Торговий центр»

Ситуація змінилася 2 і 3 червня: у «iBox» у підземному переході вдалося поповнити електронний квиток і придбати разовий. Щоб це зробити, потрібно на головному екрані натиснути на зображення електронного квитка «Електронна картка Хмельницький», обрати поповнення рахунку чи придбання QR-квитка, суму або кількість, а опісля — вставити паперові гроші. Наголошуємо: здачу термінал готівкою не поверне, її можна переслати собі на банківську картку, поповнити мобільний або перерахувати на благодійність.

Сергій Шепурев пояснив проблеми, які мали місце 1 червня, можливим збоєм системи, який міг виникнути через зміну вартості проїзду в громадському транспорті.

«Приват24» — ще один зі способів придбати разовий квиток

Для клієнтів «ПриватБанку» вже кілька років у Хмельницькому діє можливість придбати разовий квиток для проїзду в тролейбусі за допомогою застосунку «Приват24». Він теж коштує шість гривень.

Для цього потрібно через «Приват24» відсканувати QR-код на одному з плакатів «ПриватБанку», які розміщенні у тролейбусі. Придбавши такий квиток, натискаємо кнопку «Закомпостувати». Після цього з’являється відлік до завершення дії квитка — понад 56 хвилин. Такий квиток не потрібно приставляти до валідатора, але при потребі показати кондуктору чи контролеру.

Придбавши разовий квиток у застосунку «Приват24», необхідно натиснути кнопку «Закомпостувати»

Придбавши разовий квиток у застосунку «Приват24», необхідно натиснути кнопку «Закомпостувати»

Звичайні проїзні квитки надалі залишаться у продажу

Заплановано, що навіть після скасування готівкового розрахунку залишаться й нинішні проїзні квитки для проїзду в тролейбусах. З 1 червня вони, як вартість проїзду, дещо подорожчали. Тому місячний проїзний нині коштує 215 гривень, місячний для учнів — 85 гривень, місячний для студентів — 110 гривень, місячний для організацій — 300 гривень, квартальний — 870 гривень.

До теми: Що думають хмельничани про подорожчання проїзду в тролейбусах і маршрутках (Відеоопитування)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую