ye-logo.v1.2

У Хмельницькому запрацювала інспекція з паркування: коли та як штрафуватимуть

Суспільство 4392
За порушення правил паркування водію загрожуватиме від 340 гривень до 680 гривень штрафу
За порушення правил паркування водію загрожуватиме від 340 гривень до 680 гривень штрафу. Фото: автора

Інспектори виписуватимуть штрафи не на водіїв, а на власників автомобілів.

Завтра, 21 липня, на вулиці Хмельницького вийдуть двоє інспекторів з паркування. Найперше вони працюватимуть у центральній частині міста й шукатимуть водіїв, які залишили свої автомобілі у недозволених для цього місцях.

За словами заступника міського голови Миколи Ваврищука, центральну частину Хмельницького обрали, бо у ній через порушення правил паркування трапляються проблеми з рухом громадського транспорту та комунального спецтранспорту. Також інспектори періодично здійснюватимуть рейди у різні мікрорайони. Вони працюватимуть по буднях, однак у міській раді планують іноді залучати їх у вихідні.

«Інспекція з паркування націлена на боротьбу зі злісними порушниками, які заважають громадянам. Зокрема, пакуються на «зелених» зонах, пішохідних переходах, посеред тротуарів, — розповідає Микола Васильович. — Звісно ця інспекція не є панацеєю від всіх проблем, пов’язаних з паркуванням. Однак вона дозволить розв’язати частину з них».

До 1 вересня інспектори займатимуться лише роз’яснювальною роботою та роздаватимуть водіям інформаційні буклети

До 1 вересня інспектори займатимуться лише роз’яснювальною роботою та роздаватимуть водіям інформаційні буклети

До початку вересня інспектори нікого не штрафуватимуть, а проводитимуть роз’яснювальну роботу з водіями. Наприклад, залишатимуть на лобовому склі авто порушників буклети та повідомлення про майбутню адміністративну відповідальність. Натомість з 1 вересня замість попереджень в хід підуть штрафи. Їх накладатимуть не так, як це робить поліція.

Штрафи за порушення паркування: їх розмір та особливості

Щоб оштрафувати водія за порушення правил паркування, поліція повинна дочекатися водія. Опісля встановити його особу, скласти на нього адміністративний протокол, який далі має розглянути суд. Натомість інспектори з паркування штрафуватимуть по-іншому, за спрощеною процедурою.

Як пояснив Микола Ваврищук, інспектори виписують не протоколи, а постанови про стягнення штрафу. Втім, у громадянина все ж залишається право оскаржити таку постанову в суді. Їх складатимуть не на водіїв, а на власників автомобілів. Тому інспектори можуть фіксувати порушення без його учасника.

Повідомлення, які інспектори залишатимуть порушникам, ззовні схожі на чеки зі супермаркетів

Повідомлення, які інспектори залишатимуть порушникам, ззовні схожі на чеки зі супермаркетів

Спершу інспектор фотографує авто порушника на робочий планшет. Далі друкує повідомлення про вчинене правопорушення на портативному принтері й залишає його на лобовому склі автівки. Це повідомлення ззовні схоже на чек зі супермаркету. Зокрема, на нього нанесено QR-код, перейшовши за яким, можна побачити фотодокази порушення правил паркування. Також через цей QR-код або у відділенні банку можна сплатити штраф.

«Однак у будь-якому випадку постанова про стягнення штрафу надходитиме власнику авто заказаним листом за місцем його реєстрації. З часу його отримання починає відраховуватися десять днів. Порушник має бути зацікавлений сплатити штраф впродовж цього періоду, адже з нього тоді буде стягнено лише половину суми. Натомість при несплаті штрафу виконавча служба стягуватиме вдвічі більше», — заявив Микола Ваврищук.

Повідомлення для порушників інспектори друкуватимуть на місці події за допомогою портативного принтера

Повідомлення для порушників інспектори друкуватимуть на місці події за допомогою портативного принтера

Інспектор з паркування Іван Остапішин додав, що розмір штрафу залежить від вчиненого правопорушення. Вони коливаються від 340 гривень до 680 гривень.

«Наприклад, нашому умовному порушнику (біля міської ради поставили автомобіль для демонстрації роботи інспекції — авт.) загрожує 680 гривень. У перші десять днів він може сплати 50 відсотків від цієї суми, тобто 340 гривень», — розповів Іван Іванович.

Евакуатор і збільшення кількості інспекторів

Микола Ваврищук зазначив, що з вересня стартує другий етап роботи інспекції з паркування. Він передбачатиме не лише накладення штрафів, а й інші новації. Насамперед міська рада має забезпечити інспекторів евакуатором, щоб вони могли тимчасово затримати автомобіль порушника. Йдеться про випадки, коли автівка перешкоджає руху пішоходів, снігоприбиральної техніки, громадському транспорту…

Крім того, на другому етапі заплановано розширити штат інспекторів з паркування. Попередньо — з двох до чотирьох.

«Щодо штрафів, стягнених інспекторами, то вони надходитимуть у міський бюджет. Далі ці кошти витрачатимемо на розвиток системи паркування. Невдовзі ми презентуємо її концепцію», — додав посадовець.

Нагадаємо, наразі виконавчого комітету Хмельницької міської ради надав повноваження штрафувати порушників отримало лише двом інспекторам з паркування: Івану Остапішину й Вадиму Лижнику. Йдеться про випадки передбаченні частинами 1, 2 та 7 статті 122 і частинами 1, 2 та 8 статті 152-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Читайте також: Київська компанія впроваджуватиме у Хмельницькому платні парковки

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую