ye-logo.v1.2

Київська компанія впроваджуватиме у Хмельницькому платні парковки

Економіка 3261
Буде передбачено кілька варіантів оплати за паркування: через мобільний застосунок і платіжні термінали
Буде передбачено кілька варіантів оплати за паркування: через мобільний застосунок і платіжні термінали. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Перші платні парковки можуть з’явитися на проспекті Миру та Львівському шосе.

Сьогодні, 7 липня, виконавчий комітет Хмельницької міської ради затвердив результати конкурсу з впровадження автоматизованої системи контролю оплати паркування. Переможцем стало столичне товариство з обмеженою відповідальністю «Юніп Україна».

Згідно з прийнятим рішенням, заступник міського голови Микола Ваврищук повинен підписати угоду з ТОВ «Юніп Україна». Після цього компанія зможе займатися впровадженням у Хмельницькому автоматизованої системи контролю оплати паркування. Таке право їй буде надано на п’ять років.

Виконувач обов’язків начальника управління транспорту та зв’язку Сергій Шепурев розповів сайту «Є», що конкурс з впровадження автоматизованої системи проходив у червні. На нього подався лише один учасник — ТОВ «Юніп Україна». Однак переможцем воно стало з інших міркувань.

«Досвід роботи «Юніп Україна» має довіру на вітчизняному ринку паркування. До того ж воно запропонувало досить непогані умови та програмне забезпечення, — пояснює Сергій Шепурев. — Передбачено кілька варіантів оплати за паркування: через мобільний застосунок і платіжні термінали на зразок «EasyPay» та «iBox».

Сергій Валерійович додав, що оплата за паркування надходитиме комунальному підприємству по організації роботи міського пасажирського транспорту. Їх заплановано спрямовувати на покращення нинішніх та створення нових парковок. Натомість ТОВ «Юніп Україна» отримуватиме лише комісію за надання своїх послуг.

Де можуть запрацювати перші платні парковки?

На одній з найближчих сесій Хмельницької міської ради депутати затверджуватимуть Програму підтримки та розвитку сфери паркування на 2021-2025 роки. Згідно з проєктом цього рішення, ще п’ять років тому було передбачено дві ділянки для створення платних парковок. Але тоді реалізувати цей задум не вдалося через відсутність коштів на придбання паркоматів.

Отож, перша ділянка розташована на південній і північній сторонах проспекту Миру від вулиці Трудової до автозаправної станції. Її площа складає 470 квадратних метрів. Передбачено 47 місць для паркування автомобілів.

Друга ділянка розташована на Львівському шосе. Йдеться про північну сторону від виїзду зі стоянки ПП «Ізіда» до входу на ринок «ВВК Поділля-2» та від входу на ринок «Тісса» до території будинку №8. Її площа складає 1 тисячу 300 квадратних метрів. Передбачено 130 місць для паркування автомобілів.

Сергій Шепурев підтвердив, що саме там можуть запрацювати перші платні парковки. Опісля будуть розглядатимуться інші частини міста.

Що відомо про ТОВ «Юніп Україна»?

За інформацією ресурсу «YouControl», ТОВ «Юніп Україна» зареєстроване у Києві. Його основним видом діяльності вказано «Інша діяльність у сфері електрозв’язку». Керує цим товариством Василишин Микола Миколайович.

Натомість кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ «Юніп Україна» Солодковський Ілля Давидович, який зареєстрований у Швейцарії, та Макаренко Юрій Миколайович. А засновником товариства вказана швейцарська компанія «ЮНІП АГ» (COMPANY «UNIP AG»).

Після підписання контракту з ТОВ «Юніп Україна» кореспонденти сайту «Є» спробують дізнатися у заступника міського голови Миколи Ваврищука його подробиці, а також — скільки ж коштуватимуть платні парковки й коли вони запрацюють.

Нагадаємо, наприкінці червня інспектори з паркування Вадим Лижник та Іван Остапішин отримали повноваження штрафувати водіїв, які залишають авто у недозволених місцях. Наразі вони завершують проходити стажування в інших містах. Перші місяць-два інспектори проводитимуть лише роз’яснювальну роботу. Далі — перейдуть до штрафів. Тоді ж заплановано розширити їх штат. Попередньо до чотирьох людей. Також міська влада має придбати інспекторам евакуатор для тимчасового затримання автомобілів злісних порушників.

Читайте також: Штрафи за безквитковий проїзд у хмельницьких тролейбусах: на що їх витрачатимуть

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую