ye-logo.v1.2

«Жовта» зона карантину: коли можуть запровадити суворіші обмеження

Суспільство 1956
Дію адаптивного карантину уряд продовжив до кінця цього року
Дію адаптивного карантину уряд продовжив до кінця цього року. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Чи посилювати карантин, державна комісія вирішуватиме 21 вересня.

Сьогодні, 20 вересня, уряд знову продовжив дію карантину. Цього разу — до кінця року. Крім того, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що зі середи на всій території України може бути запроваджена «жовта» зона епідеміологічної небезпеки, яка передбачає суворіші обмеження. Про це повідомили у пресслужбі Кабміну.

На нинішній селекторній нараді уряду Віктор Ляшко розповів про погіршення епідеміологічної ситуації. За його словами, впродовж останнього тижня кількість нових випадків коронавірусу в Україні зросла на 68 відсотків, а рівень госпіталізації — на 51 відсоток.

«Навантаження на систему охорони здоров’я поки що контрольоване. Реанімаційні ліжка зайняті на 33 відсотки (тут і далі в середньому по країні — авт.), ліжка з киснем на 29 відсотків», — зазначив Віктор Ляшко.

Через таку ситуацію уряд вирішив продовжити дію карантину до кінця цього року. Крім того, з 22 вересня на всій території України заплановано встановити «жовтий» рівень. Таке рішення державна комісія з техногенно-епідеміологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглядатиме завтра, 21 вересня.

Нагадаємо, з 20 вересня набули чинності нові правила карантину. Вони передбачають, що вакциноване населення не підпадатиме під дію частини карантинних обмежень. Для цього у «жовтій» зоні потрібно мати хоча б «жовтий» COVID-сертифікат, який можна отримати після першого щеплення від коронавірусу. Натомість у «червоній» зоні вже необхідний «зелений» сертифікат. Його можна отримати лише після проходження повного курсу вакцинації, тобто після двох ін’єкцій.

Наприклад, у «жовтій» зоні частину навчальних закладів можуть перевести на дистанційну форму освіти. Під заборону не підпадають заклади, у яких не менше 80 відсотків працівників мають хоча б одне щеплення від коронавірусу, мають негативний ПЛР-тест чи одужали від COVID-19.

Читайте також: Тарифи на електроенергію з 1 жовтня: що зміниться

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую