ye-logo.v1.2

Нові правила карантину набули чинності (Список обмежень)

Суспільство 3931
Під частину карантинних обмежень не підпадатиме вакциноване населення
Під частину карантинних обмежень не підпадатиме вакциноване населення. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Цього тижня державна комісія може перевести Україну у «жовту» зону епідеміологічної небезпеки.

Сьогодні, 20 вересня, набувають чинності зміни до правил дії карантину. Найперше вони стосуються запровадження «кольорових» COVID-сертифікатів, які підтверджують отримання щеплення від коронавірусу. Саме їх наявність звільнятиме людини від необхідності дотримуватися частини обмежень. Запровадження таких змін цього тижня дозволить державній комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій запровадити в країні «жовту» зону карантину.

Згідно з постановою Кабміну від 13 вересня, частина карантинних обмежень найперше не стосуватиметься вакцинованого населення. Для цього людина повинна мати «жовтий» або «зелений» COVID-сертифікати. Наприклад, їх можна згенерувати за допомогою застосунку «Дія». Вони можуть бути або в електронній формі на вашому смартфоні, або видрукованими на білому папері. В останньому випадку має бути чітко видно QR-код.

«Жовтий» сертифікат видається людині, які отримали хоча б одне щеплення від коронавірусу. Цього достатньо, аби уникнути частини заборон «жовтої» зони епідеміологічної небезпеки. Цей сертифікат діє впродовж 120 днів з моменту щеплення.

Натомість у «червоній» зоні карантину вже необхідний «зелений» COVID-сертифікат. Його видають людині, яка пройшла повний курс вакцинації, тобто отримала дві ін’єкції. Цей сертифікат діє продовж 365 днів.

Одразу варто зазначити, що навіть вакциноване населення надалі у всіх зонах карантину повинне перебувати у вдягнених захисних масках у громадських будівлях і транспорті.

Якими будуть обмеження «жовтої» зони

Освіта. Найперше у «жовтій» зоні частину навчальних закладів, вишів, шкіл, дитсадків тощо можуть перевести на дистанційну форму освіти. Під заборону не підпадають заклади, у яких не менше 80 відсотків працівників мають хоча б одне щеплення від коронавірусу, мають негативний ПЛР-тест чи одужали від COVID-19. Останнє має підтверджувати інформація Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного застосунку «Дія».

Попри це навчальний заклад заборонено відвідувати, якщо на самоізоляції через контакт з хворими на коронавірус на самоізоляцію пішло понад 50 відсотків здобувачів освіти й персоналу.

Масові заходи, кінотеатри, спортзали та заклади харчування. Масові заходи просто неба чи у приміщенні можна проводити, якщо для перебування кожного з їх учасників забезпечено як мінімум чотири квадратні метри. Трибуни під час проведення офіційних спортивних заходів дозволено заповнювати глядачами на дві третини (фактично на 66 відсотків).

Крім того, на дві третини дозволено заповнювати місця у закладах культури. Наприклад, у кінотеатрах і театрах. Щоправда, після двох рядів з відвідувачами має бути один порожній. У закладах харчування дистанція між столиками повинна становити не менше як півтора метра. А робота спортзалів і фітнес-центр дозволена, якщо для перебування кожного з відвідувачів забезпечено 10 метрів квадратних від загальної площі.

Проте цих обмежень можна не дотримуватися, якщо не менше 80 відсотків організаторів масового заходу чи працівників закладу мають хоча б одне щеплення від коронавірусу, негативний ПЛР-тест чи одужали від COVID-19.

Громадський транспорт. Надалі кількість пасажирів має відповідати кількості місць для сидіння.

До теми: «Жовта» зона карантину: коли можуть запровадити суворіші обмеження

Якими будуть обмеження «помаранчевої» зони

Наразі заборони «помаранчевої» зони епідеміологічної небезпеки аналогічні заборонам «жовтої» зони. Щоправда, за потреби регіональні комісії з ТЕБ і НС мають право запроваджувати додаткові обмеження. Їх вони визначають самостійно.

Якими будуть обмеження «червоної» зони

Освіта. У «червоній» зоні заборонено відвідувати заклади освіти. Винятком є лише ті заклади, усі 100 відсотків працівників яких пройшли повний курс вакцинації від коронавірусу, мають негативний ПЛР-тест чи одужали від COVID-19. Останнє має підтверджувати інформація Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного застосунку «Дія».

Торгівля. Заборонено роботу непродовольчих ринків. Також заборонено приймати відвідувачів закладами торгового й побутового обслуговування населення та торгово-розважальним центрам, крім низки винятків. Зокрема, якщо у них не менше 60 відсотків торговельної площі передбачено для торгівлі харчами, пальним, лікарськими засобами, засобами гігієни, побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими ЗМІ, ветеринарними препаратами, насінням, засобами захисту рослин (обмеження покупців до іншого асортименту таких закладів не буде передбачено), а також можуть працювати фінансові установи, пошта, заклади медичної та ветеринарної практики, автозаправки, заклади технічного обслуговування автотранспорту, а перукарні й салони краси — лише за попереднім записом.

Під ці заборони не підпадають ринки та заклади, усі працівники яких пройшли повний курс вакцинації від коронавірусу, мають негативний ПЛР-тест чи одужали від COVID-19.

Заклади громадського харчування, культура, спорт і масові заходи. Власне заборонено роботу кафе, ресторанів, барів, їдалень. Вони можуть лише займатися доставкою їжі або приймати замовлення клієнтів на винос. Також заборонено роботу спортзалів, фітнес-клуб, басейнів, усіх закладів культури, крім історико-культурних заповідників.

Крім того, заборонено проведення всіх видів масових заходів, крім спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану, та командних матчів ігрових видів спорту професійних клубів, але без присутності глядачів.

Переліку цих обмежень можна не дотримуватися, якщо усі працівники таких закладів чи організатори масових заходів пройшли повний курс вакцинації від коронавірусу, мають негативний ПЛР-тест чи одужали від COVID-19.

Громадський транспорт. Державна комісія з ТЕБ і НС окремо визначатиме, чи повністю забороняти роботу громадського транспорту. Тому залежно від ситуації у деяких областях з «червою» зоною може працювати громадський транспорт, а в інших — ні.

Читайте також: Коронавірус на Хмельниччині: ситуація станом на 20 вересня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую