ye-logo.v1.2

«Жовта» зона карантину в Хмельницькій області діятиме з 23 вересня: що це означає

Суспільство 4415
В Україні «жовта» зона почне діяти з 23 вересня
В Україні «жовта» зона почне діяти з 23 вересня. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Під частину обмежень не підпадатиме вакциноване населення.

Сьогодні, 21 вересня, державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила посилити карантинні обмеження. Всі області України перевели у «жовту» зону. Вона почне діяти через два дні — з опівночі 23 вересня. Щоправда, під частину обмежень не підпадатиме вакциноване населення. Про це розповіли представники пресслужби Кабміну.

За їх інформацією, в усіх областях правила «жовтої» зони почнуть діяти з 00:00 23 вересня. Як пояснив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, таке рішення було прийняте через стрімке погіршення епідеміологічної ситуації в країни.

Крім того, державна комісія з ТЕБ і НС доручила головам облдержадміністрацій вжити заходи, пов’язані з вакцинацією працівників закладів освіти. Наприклад, якщо у їх навчальних закладах відсутні пункти щеплення, забезпечити вакцинацією освітян за допомогою мобільних бригад.

Які карантинні обмеження діятимуть з 23 вересня

Освіта. У «жовтій» зоні заборонено відвідувати навчальні заклади, у яких низький рівень вакцинації педагогів. Під це обмеження не підпадають заклади, у яких не менше 80 відсотків працівників мають хоча б одне щеплення від коронавірусу, негативний ПЛР-тест чи одужали від COVID-19. Останнє має підтверджувати інформація Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного застосунку «Дія». Натомість отримання одного щеплення має підтверджувати «жовтий» COVID-сертифікат, а два — «зелений».

Попри це навчальний заклад заборонено відвідувати, якщо на самоізоляції через контакт з хворими на коронавірус на самоізоляцію пішло понад 50 відсотків здобувачів освіти й персоналу.

Масові заходи, кінотеатри, спортзали та заклади харчування. Масові заходи просто неба чи у приміщенні можна проводити, якщо для перебування кожного з їх учасників забезпечено як мінімум чотири квадратні метри. Трибуни під час проведення офіційних спортивних заходів дозволено заповнювати глядачами на дві третини (фактично на 66 відсотків).

Крім того, на дві третини дозволено заповнювати місця у закладах культури. Наприклад, у кінотеатрах і театрах. Щоправда, після двох рядів з відвідувачами має бути один порожній. У закладах харчування дистанція між столиками повинна становити не менше як півтора метра. А робота спортзалів і фітнес-центр дозволена, якщо для перебування кожного з відвідувачів забезпечено 10 метрів квадратних від загальної площі.

Проте цих обмежень можна не дотримуватися, якщо не менше 80 відсотків організаторів масового заходу чи працівників закладу мають хоча б одне щеплення від коронавірусу, негативний ПЛР-тест чи одужали від COVID-19.

Громадський транспорт. Надалі кількість пасажирів має відповідати кількості місць для сидіння.

Крім того, навіть для вакцинованого населення надалі діє вимога перебувати у громадських будівлях і транспорті у вдягнених захисних масках.

Нагадаємо, COVID-сертифікати можна згенерувати, наприклад, за допомогою застосунку «Дія». Вони можуть бути або в електронній формі на вашому смартфоні, або видрукованими на білому папері. В останньому випадку має бути чітко видно QR-код.

«Жовтий» сертифікат видається людині, які отримали хоча б одне щеплення від коронавірусу. Цього достатньо, аби уникнути частини заборон «жовтої» зони епідеміологічної небезпеки. Цей сертифікат діє впродовж 120 днів з моменту щеплення.

Натомість у «червоній» зоні карантину вже необхідний «зелений» COVID-сертифікат. Його видають людині, яка пройшла повний курс вакцинації, тобто отримала дві ін’єкції. Цей сертифікат діє продовж 365 днів.

До теми: Центри вакцинації у Хмельницькій області: де та чим щеплюють від коронавірусу

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую