ye-logo.v1.2

Прописку в паспорті скасували: як тепер зареєструвати місце проживання

Суспільство 5195
Зареєструвати місце проживання можна буде через інтернет в додатку «Дія»
Зареєструвати місце проживання можна буде через інтернет в додатку «Дія». Фото: ілюстративне з архіву редакції

Депутати підтримали скасування штампів в паспорті та виписки з ID-картки про реєстрацію місця проживання.

Верховна рада в п'ятницю, 5 листопада, ухвалила закон, який скасовує записи про прописку в паспортах. Відтак, зареєструвати місце проживання можна буде через інтернет в додатку «Дія». Основні норми закону набирають чинності з 1 грудня 2021 року. Цим законом Верховна Рада фактично перевела процедуру зміни місця реєстрації в онлайн-формат.

«Людина просто у застосунку або на порталі «Дія» зможе вказати адресу, за якою фактично проживає, і отримати підтвердження від власника житла. Жодних папірців чи походів у ЦНАП», - заявив з цього приводу міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Варто знати, що місце реєстрації не даватиме людині право власності на житло, а лише повідомлятиме державу, де ви проживаєте, підкреслюють в Мінцифри.

Дані про місце проживання людини будуть вноситися в Єдиний демографічний реєстр. Усі реєстри взаємодіятимуть з єдиною інформаційною системою на базі Державної міграційної служби.

Щоб скористатися такою послугою, на порталі «Дія» потрібно буде вибрати пункт «Реєстрація місця проживання» й заповнити заяву. Власник житла, де ви починаєте мешкати, зможе підтвердити запит та дозволити зареєструватися в житлі, яке внесено до реєстру нерухомого майна. Дані про нове місце проживання автоматично з'являться в реєстрі, а зняття з попереднього місця також відбудеться автоматично.

Військовий облік призовників, військовозобов'язаних і резервістів, які декларуватимуть місце проживання в електронній формі, також буде відбуватися в електронній формі.

Також цим законом скасовують штампи у паспортах та паперову довідку-додаток до ID-картки. А ще ліквідовують прив'язку звернення за соціальними та медичними послугами до місця проживання.

Мінцифри вже отримало дані з реєстрів усіх 1438 громад, які є в Україні, та провело верифікацію цих даних з архівом паспортів-книжок та демографічним реєстром.

Додамо, що у 2003 році закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання» увів поняття «реєстрація місця проживання» замість «прописка». Однак більшість людей все ще продовжують користуватися цим терміном.

Читайте також: МОЗ дозволило вакцинацію дітей від Covid-19: за яких умов щеплюватимуть

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую