ye-logo.v1.2

Домашнє насильство: куди звернутись за допомогою в Хмельницькому

Суспільство 2989
Постраждалі від домашнього насильства або насильства за ознакою статті зможуть перебувати у притулку до трьох місяців
Постраждалі від домашнього насильства або насильства за ознакою статті зможуть перебувати у притулку до трьох місяців. Фото: ілюстративне pixabay.com

У Хмельницькій громаді відкриють притулок для тих, хто постраждав від домашньої тиранії.

У Хмельницькій громаді відкриють притулок для постраждалих від домашнього насильства. Очікується, що запрацює він на початку наступного року. Тут надаватимуть захист жінкам, які постраждали внаслідок домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Його місце розташування не розголошують. Це необхідно для того, щоб гарантувати безпеку постраждалим. Про це сайту «Є» розповів соціальний менеджер Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дмитро Ковальчук.

За його словами, нині у приміщенні, де буде розташований притулок, проводять ремонтні роботи. Місце розташування притулку Дмитро Ковальчук не розголошує. Каже, це необхідно для того, щоб постраждалих не змогли знайти кривдники.

У пресслужбі Хмельницької міської ради зазначили, що на створення притулку виділили 2,5 мільйони гривень з державного бюджету. Надалі він утримуватиметься за кошти бюджету Хмельницької громади. Також за кошти субвенції придбали автомобіль, який використовується мобільною бригадою під час виїздів на виклики щодо домашнього насильства. Вона запрацювала з 12 листопада цього року у тестовому режимі та надає соціально-психологічну допомогу постраждалим. Нині уже зареєстровано п'ять виїздів та звернень про допомогу.

Провідний психолог Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Антоніна Джал розповідає, що найчастіше жертвами домашнього насилля стають жінки зі свідомістю жертви. Тобто аб'юз для них є психологічно прийнятним та зрозумілим. Такий «сценарій» на все життя жертви завчають у дитинстві, коли спостерігають за стосунками своїх батьків та найближчого оточення. 

«Вихід із такого становища лише один - усвідомити та визнати, що жінка перебуває у позиції жертви. До цього можна прийти самостійно. Проте найефективніший спосіб - звернутися до спеціаліста. Часто найскладнішим для жінок є саме усвідомлення та визнання того, що вони опинились в такій ситуації, яка не є нормальною», - розповідає Антоніна Джал.

Жертви насилля можуть звернутися за безкоштовною допомогою до психолога та отримати консультацію спеціаліста. Таку послугу надають в Хмельницькому міському центрі Соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (вулиця Кам’янецька, 38). У центрі також працюють фахівці з соціальної роботи та юристи, які можуть надати безоплатну допомогу жертвам насилля. 

Крім того, у разі складних життєвих обставин можна звернутись на лінію «Телефону довіри» 15-50. Тут кваліфіковані психологи надають анонімну, цілодобову та безкоштовну допомогу. Або звертайтеся до поліції за телефоном 102.

Нагадаємо, що постраждалі від домашнього насильства або насильства за ознакою статті зможуть перебувати у притулку до трьох місяців. Однак за потреби цей період можна продовжити до шести місяців. Крім того, у притулку жертвам домашнього насильства надаватимуть комплексну допомогу, яка передбачає психологічні, соціально-побутові, соціально-медичні та інформаційні послуги.

Читайте також: На Хмельниччині позбавили волі батька, який протягом п’яти років ґвалтував свою дитину

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую