ye-logo.v1.2

У Хмельницькому створять притулок для жертв домашнього насильства

Суспільство 1676
Цілодобовий прихисток для постраждалих від домашнього насильства буде безоплатним
Цілодобовий прихисток для постраждалих від домашнього насильства буде безоплатним. Фото: ілюстративне pixabay.com

Для них планують надавати цілодобовий прихисток і комплексну допомогу.

Притулок для постраждалих від домашнього насильства заплановано створити на базі Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування, що на вулиці Перемоги, 7-А. Разом з ним має запрацювати мобільна бригада екстреного втручання, яка виїжджатиме на виклики хмельничан. Про такі плани свідчить нещодавно опублікований проєкт рішення виконкому Хмельницької міськради.

Згідно з ним, після відкриття закладу безоплатний цілодобовий прихисток надаватимуть постраждалим від домашнього насильства або насильства за ознакою статті. Там вони зможуть перебувати до трьох місяців. Однак за потреби цей період можна продовжити до шести місяців.

Крім того, у притулку жертвам домашнього насильства надаватимуть комплексну допомогу. Вона передбачатиме психологічні, соціально-побутові, соціально-медичні, інформаційні послуги.

У притулок не прийматимуть людей, які можуть становити небезпеку для інших. Найперше йдеться про тих, хто має ознаки алкогольного чи наркотичного сп’яніння, гострих інфекційних або венеричних захворювань. Те ж стосується людей з психічними захворюваннями у гострій стадії. Однак таких постраждалих від домашнього насильства не кинуть напризволяще. Їх працівники притулку невідкладно направлятимуть у медичні заклади й одночасно повідомлятимуть у поліцію про виявлені факти насильства.

Паралельно з відкриттям цього закладу буде створена мобільна бригада екстреного втручання, у яку входитимуть працівники міського територіального центру соціального обслуговування. Вони виїжджатимуть на виклики про скоєння домашнього насильства й за потреби направлятимуть постраждалих у притулок. Якщо ж людина відмовиться від такої пропозиції, вона зможе отримати від соціальних працівників психологічну допомогу та правові консультації.

Про конкретні дати створення притулку постраждалим від домашнього насильства можна буде говорити після того, як за відповідне рішення проголосують депутати Хмельницької міської ради.

Читайте також: Мистецько-освітній центр з паркінгом — можливе майбутнє колишнього хмельницького кінотеатру

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую