ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Укрзалізниця має заплатити Волочиській міськраді за незаконно зрубані дерева

Суспільство 5618
Невідомі зрізали понад пів сотні дерев
Невідомі зрізали понад пів сотні дерев. Фото: ілюстративне pixabay.com

Збитки довкіллю оцінили у понад 700 тисяч гривень.

Господарський суд Хмельницької області зобов’язав АТ «Укрзалізниця» компенсувати завдану шкоду довкіллю. Залізничники повинні сплатити Волочиській міській раді понад 700 тисяч гривень за 55 дерев, які зрізали невідомі особи. Про це свідчить рішення суду, проголошене 30 листопада.

Згідно з ним, незаконна рубка дерев проходила у захисних лісонасадженнях поблизу сіл Гарнишівка та Лозова Волочиської громади. Впродовж серпня-вересня 2019 року не встановленні слідством особи вирубали 55 ясенів і дубів. Завдані збитки довкіллю оцінили у 728 тисяч 327 гривень і 52 копійки.

На переконання прокуратури, компенсувати ці кошти повинна АТ «Укрзалізниця». Свою позицію аргументували тим, що за збереження дерев відповідає Жмеринська дистанція захисних лісонасаджень регіональної філії «Південно-Західна залізниця». Саме вона є постійним користувачем земельних ділянок з цими захисними лісонасадженнями.

Однак представники АТ «Укрзалізниця» заперечують провину компанії. Свою позицію, наприклад, пояснили відсутністю будь-яких нормативних актів, які б давали право залізничникам затримувати причетних до незаконної рубки.

Зрештою Господарський суд Хмельницької області задовольнив позов прокуратури. Орган правосуддя вирішив сягнути з АТ «Укрзалізниця» в особі «Південно-Західної залізниці» 728 тисяч 327 гривень і 52 копійки у бюджет Волочиської громади. А також — майже 11 тисяч гривень компенсувати Хмельницькій обласній прокуратурі витрати на сплату судового збору.

Читайте також: Заборона на пластикові пакети: у що доведеться класти продукти

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую