ye-logo.v1.2

Поради, як зібрати тривожну валізу: список найважливіших речей

Суспільство 19395
Тривожна валіза має бути містким і зручним рюкзаком
Тривожна валіза має бути містким і зручним рюкзаком. Фото: ілюстративне pixabay.com

Її потрібно тримати напоготові, щоб скоротити час на збори у разі необхідності.

«Тривожна валіза» — це узагальнена назва базового набору речей, які можуть знадобитися у будь-якій екстреній ситуації. Зокрема, війни.

Як зазначено у довіднику «У разі надзвичайної ситуації або війни» від Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, вона має бути містким і зручним рюкзаком. Його потрібно тримати напоготові, щоб скоротити час на збори в разі надзвичайної ситуації.

У цей рюкзак потрібно скласти такі речі:

1. Паспорт і копії всіх необхідних документів (свідоцтво про народження, військовий квиток, документ про освіту, трудову книжку або пенсійне посвідчення, документи на власність) у поліетиленовому пакеті, а також — паперову версію COVID-сертифікату.

2. Гроші (готівка й банківські картки).

3. Ключі від помешкання та машини.

4. Карту місцевості, а також інформацію про спосіб зв’язку й обумовлене місце зустрічі вашої родини.

5. Засоби зв’язку. Крім смартфона, також варто мати запасний кнопковий мобільний телефон і комплект рацій. Зарядні пристрої до них, заряджені павербанки та батарейки.

6. Ліхтарик, сірники, запальничку, свічки, компас, електронний годинник (бажано водонепроникний).

7. Багатофункціональний інструмент (мультитул), що має лезо ножа, шило, викрутку, ножиці тощо. Загострені ніж і сокиру.

8. Сигнальні засоби: свисток, фаєр.

9. Пакети для сміття, рулон широкого скотчу, блокнот, ручку, олівець або маркер нитки, голки, шнур синтетичний, товщиною 4-5 мм, близько 20 м довжиною.

10 Аптечку.

11. Теплий одяг, спідню білизну та шкарпетки, надійне зручне взуття (бажано вологостійке).

12. Намет, каримат, спальник (якщо дозволяє місце).

13. Гігієнічні засоби.

14. Посуд — казанок, флягу, ложку, кружку. Два літри питної води на одну людину (така кількість має покрити вашу мінімальну потребу на дві доби, і при цьому не зробить вашу тривожну валізу надто важкою). Харчі на два дні.

«Покладіть у верхню чи бокову кишеню позначку з вашим іменем та контактами на випадок, якщо ви втратите рюкзак. За можливості, візьміть із собою фотографії рідних чи тих, з ким ви будете постійно поряд — це допоможе вам їх відшукати, якщо група розділиться. Після того, як спакуєте речі, спробуйте підняти рюкзак і пройтися з ним. Якщо він заважкий, обов’язково оптимізуйте його вміст: важливо донести його до укриття без проблем», — зазначено у брошурі.

Крім того, у рюкзак і кишеню одягу дитини покладіть позначки з її ім’ям, роком народження, домашньою адресою, запланованим місцем призначення та інформацією про батьків — імена та контакти. Поясніть дитині, коли і як користуватися цією запискою.

Що покласти в аптечку

Найперше потрібно покласти ліки, якими ви постійно користуєтеся та рецепти на них. А також — активоване вугілля від інтоксикації, препарат для зниження жару, для знеболення, протиалергічний препарат, ліки проти діареї, ліки проти шлункової інфекції, краплі на випадок інфекційно-запальних захворювань очей, запас масок.

А в аптечці для надзвичайних ситуацій має бути:

  • сухий і медичний спирт, дві пари гумових рукавичок;
  • клапан з плівкою для проведення штучного дихання, засоби для зупинки кровотечі (турнікет, кровоспинний бинт з гемостатичним засобом);
  • марлеві серветки різних розмірів і нестерильні марлеві бинти, еластичні бинти з можливістю фіксації, пластирі різних розмірів, атравматичні ножиці для розрізання одягу на потерпілому та великий шматок тканини, якою можна зафіксувати кінцівку;
  • антисептичні засоби (засіб для дезінфекції рук, спиртові серветки).

Більше деталей у довіднику «У разі надзвичайної ситуації або війни».

До теми: Де в Хмельницькому та області захисні укриття (КАРТА)

До теми: Де в Хмельницькому набрати воду, якщо вона зникне з кранів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую