ye-logo.v1.2

Опитування: 92% вірять у те, що Україна зможе відбити напад росії

Суспільство 1783
Збройні сили України захищають рідну землю від російських окупантів
Збройні сили України захищають рідну землю від російських окупантів. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила результати опитування, яке проводили 8-9 березня.

За результатами опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» 8-9 березня, 91% опитаних, думаючи про ситуацію в країні, відчувають надію. Лише 6% відчувають безвихідь. У всіх регіонах спостерігається максимальний рівень відчуття надії. Про це йдеться в повідомленні «Рейтингу».

Також 92% опитаних вірять у те, що Україна зможе відбити напад росії. Практично щодня цей показник зростає. Лише 6% не мають такої впевненості. Віра у перемогу переважає в усіх регіонах країни. Більше 80% відповіли, що якимось чином допомагають у захисті України: зокрема 39% опитаних зараз допомагають людям і армії як волонтери, 37% - допомагають фінансово. Також 18% беруть участь в інформаційному супротиві, 12% - продовжують працювати в критичній інфраструктурі. 10% українців зазначили, що є учасниками територіальної оборони. Тільки 19% відповіли, що не мають змоги допомагати зараз країні. Частіше – це старші люди. Однак і серед старших більшість сьогодні залучені до супротиву.

Результати опитування групи "Рейтинг". Скрін з презентації.

57% вважають, що Україна зможе перемогти у війні з росією вже у найближчі тижні: 18% думають, що ми переможемо за тиждень, 39% - за кілька тижнів.

Ще 18% вважають, що війна триватиме кілька місяців, лише 9% думають, що війна закінчиться за півроку-рік чи більше. Найбільш оптимістично налаштовані мешканці західного регіону, але і в інших областях більшість вірить, що війна триватиме недовго.

Абсолютна більшість (97%) опитаних планують залишатись в Україні найближчим часом.

42% вважають, що про відновлення дружніх стосунків українців з росіянами взагалі не може бути мови. 22% думають, що це можливо за 20-30 років після війни, 18% - що за 10-15 років, і лише 12% вважать відновлення дружби можливим за пару років після війни. Трохи більше вірять у відновлення стосунків мешканці Півдня та Сходу, та ті, хто має родичів в росії. Але і серед них більше третини взагалі не вірять у повернення дружби між народами.

Довідково про опитування: аудиторія - населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,8%. Терміни проведення: 8-9 березня 2022 р.

Читайте також: Як гамують біль переселенців – репортаж з хмельницького вокзалу

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую