Гаряча тема:
- Війна
Феномен Чорнобаївки – чому росіяни продовжують вмирати в одному й тому ж місці
Вже 12 разів українські військові знищують окупантів в Чорнобаївці на Херсонщині. Чому вони знов і знову стають на ті ж самі граблі?
28 березня Олексій Арестович, радник Офісу президента України, повідомив про 12-й випадок знищення окупантів в районі селища Чорнобаївка, що на Херсонщині. Чорнобаївка стала не лише справжнім символом героїчного спротиву України збройній агресії російської федерації, а ще й символом недолугого військового командування рашистів.
На аеродромі у Чорнобаївці українці збирають чималі «врожаї» ворожих гвинтокрилів та іншої техніки. Крім того, повідомляється, що двоє з сімох загиблих російських генералів, попрощалися з життям саме в Чорнобаївці.
Чорнобаївка вже після четвертого разу стала мемом не тільки в українських соцмережах, але й в росії. Мовляв, відтепер все, що потрапляє в Чорнобаївку, безслідно зникає.
А знаєте, що про Чорнобаївку повідомляють офіційні російські ЗМІ? Її згадали лише одного разу, коли повідомили про те, що Чорнобаївку «взяли під контроль».
Зробили опорний пункт
В інтерв’ю УНІАН Віталій Кім, голова Миколаївської ОДА, розповів, що відбувається в цьому уже славнозвісному селищі міського типу.
«У Чорнобаївці розташований аеродром, який окупанти зайняли буквально в перші дні війни. Вони стали звозити туди техніку і готувати опорний пункт для подальшого просування. Зокрема, завезли вертольоти, РСЗВ "Град", РЕБ, ППО тощо", - зазначив Кім.
Тоді російських окупантів у Чорнобаївці, які там були, як на долоні, почали обстрілювати Збройні сили України, додав голова Миколаївської ОДА.
"Вони [окупанти] почали звідти відходити. Але вони не встигають відходити, і їм постійно прилітає. Думаю, наші військові пристріляли точку, тому тепер легше по них влучати. Поки окупанти там не будуть повністю знищені, або поки вони звідти не поїдуть, історія буде повторюватися", - наголосив глава Миколаївської ОГА.
Чому ж саме Чорнобаївка?
Росіяни накопичили велике угруповання від Криму до Херсону, щоб піти далі на Миколаїв та Одесу. Але перейти Дніпро можна тільки через Антонівський міст біля Херсону або через Ново-Каховську дамбу. І Чорнобаївський аеродром має важливе значення відразу з декількох причин.
"Це єдиний майданчик, де можна посадити вертольоти. Справа в тому, що бойовий радіус вертольота дуже невеликий. Це аеродром підскоку для підтримки сухопутних військ», - розповідає полковник запасу Олег Жданов.
Друге – це доволі великий майданчик з твердим покриттям. Його використовують як командний пункт, місце збору техніки тощо. Місцевість довкола непридатна для дислокації вертольотів та танків. Повсюди земельні паї селян, в яких легко загрузне військова техніка.
Військовий оглядач Кирило Данильченко наголошує, що аеродром в Чорнобаївці має ключове значення для забезпечення угруповання. Адже два десятки батальонно-тактичних груп та купа артилерії - дуже прожерливі, а інших логістичних шляхів для постачання пального - недостатньо.
"Кожна бойова машина піхоти це пів тонни палива, артилерія потребує тонн снарядів, запчастини, пайки, боєприпаси, вода, дрова для обігріву повинні йти безперервним потоком", - пояснює експерт.
Крім того, територія аеродрому принаймні раніше здавалась загарбникам зручною для розташування штабу всієї зведеної Південної групи військ: 22-го армійського корпусу, 7-ї десантно-штурмової дивізії і тактичної групи 358-го ЗРП. Тобто Чорнобаївка була щільно набита технікою і ворожими офіцерами.
Звичайно, настільки важливий об’єкт росіяни з усіх сил намагаються захистити, але нічого не можуть вдіяти проти нашої реактивної артилерії.
«У них не те, щоб великий вибір, вони мусять ризикувати. З іншого боку можуть бути й певні прорахунки в управлінні. Прорахунки в управлінні російського військового контингенту очевидні. Якраз зв’язок командування зі всіма ланками, вчасність доповіді та реагування», – переконаний експерт Національного інституту стратегічних досліджень Микола Замікула.
Чому вони повертаються
Варіанту взагалі відступити, піти за Дніпро, в них теж немає, бо це суперечить плану путіна, який, ймовірно, бажає відрізати Україну від моря і зробити це в найкоротші терміни, можливо до 9 травня, щоб відсвяткувати свою «перемогу».
Вже декілька разів після вдалих влучань ЗСУ були повідомлення, що росіяни відступають, вивозять техніку, що вціліла, але через деякий час історія повторюється, бо дехто «зверху» в рф ніяк не може змиритись, що до Миколаїва та Одеси цим шляхом не дістатись.
«Вони не можуть туди [у Чорнобаївку] не йти, командування їх жене, тому що у них є завдання по Миколаєву. Вони все одно будуть йти. Ми все одно будемо їх бачити та бомбити», - пояснює Олексій Арестович.
Насправді, багато солдат загарбницької російської армії вже зрозуміли, що їх в Україні всюди чекає однакова доля – стати добривом на українських полях. Тож, куди вони не підуть – для кожного знайдеться своя Чорнобаївка.
Читайте також: Переговори між Україною та росією: що відомо про нову зустріч
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: